fbpx
Close

Tartu klubi boss Jõesaar Soome turneest, EM-ist ja Kert Toobalist

Alari Jõesaar (vasakul) koos Kert Toobali ja Tartu klubi mänedžeri Hendrik Rikandiga. | Foto: Karl Rinaldo

Eesti rahvusmeeskond kohtus kolmapäevast reedeni Soome võrkpallikoondisega, millest kaks ametlikku mängu suudeti võita tulemusega 3:2 ja 3:1. Mitteametlikus mängus said võidurõõmu tunda põhjanaabrid resultaatiga 3:2.

Viimast Eesti 3:1 võidumängu oli kohapealt jälgimas ka Tartu Bigbanki president Alari Jõesaar, kes rääkis Võrkpall24’le antud intervjuus, et Eesti peaks Soomest isegi kehva vormi juures parem olema.

“Eks Eesti mäng selline konarlik veel ole. Kaks viimast geimi olid juba vaadatavad, aga esimesed kaks olid ikka hapud. Esimeses geimis mängisid soomlased hästi, meie olime seevastu närvilised. Õnneks teises geimis (Martti) Juhkami servis kogemata sisse ja tuli see lõpp ikkagi meile. Praeguses kontekstis peaks Eesti Soomest üle olema ja meid pole mõtet võrrelda. Isegi kui me ei ole omas parimas vormis.”

“Kui päris aus olla, siis ma väga ei ole koondise mänge see suvi jälginud. Kui soomlastega võrrelda, siis tempod on meil tunduvalt kõvemad. Sidemängija on meil suurte kogemustega, aga ma ei saaks öelda, et soomlastel kehv side oleks. Libero (Lauri Kerminen, kes tuli Kuzbassi ridades Venemaa meistriks tänavusel hooajal – toim.) on põhjanaabritel kindlasti parem kui meil,” arutles 49-aastane mees.

Jõesaare sõnul on Eesti võimalused Euroopa meistrivõistlustel kaheksa parema hulka jõuda reaalsed, kuid kõrgemat kohta oleks meie meestelt palju tahetud. Lisaks arutles Jõesaar, kes võiksid EM-il põhikoosseisus mänge alustada.

“(Kristo) Kollo vastuvõtul, (Robert) Täht rünnakul ja kui (Renee) Teppan ka omad asjad ära teeb, siis kaheksa hulka on võimalik pääseda, kuid see ei tule kindlasti kergelt. Kui nad mängivad nii nagu viimases kahes geimis Soome vastu, siis on see võimalik. Ma ei usu, et läheme sinna ja lõhume nüüd kohe kellegi ära. Poola vastu me niikuinii ei saa, Hollandit oleme võimelised võitma ja ülejäänud on meie alagrupis võidetavad (peale kahe eelmainitu kuuluvad Eestiga ühte alagruppi veel Tšehhi, Montenegro ja Ukraina – toim.). Meil on võistkonda ja sisu. Kas Venno eemalejätmine oli õige või vale, aga nii treenerid otsustasid. Ilmselt nii on vahel vaja käituda. Vennost oleks kindlasti palju abi olnud. See ei tähenda seda, et mul oleks Hindrek Pulga kohta midagi halba öelda. Absoluutselt mitte! Ta on esinenud väga hästi, aga Venno ründab kõrgemalt ja tema blokk on ka kindlasti kõrgem kui Pulga oma.”

“Kui Täht ja Teppan peaksid kahvatud olema, läheb meil väga raskeks, sest nemad on meie liidrid. Ma ei taha siinkohal alavääristada teiste meeste panust, aga Kert (Toobal) ei ole väga kiire mängu harrastaja ja Pulk jääb natukene lühikeseks. Ilmselt Tähe kõrval alustab teise nurgaründajana Kollo, kui ta just mingit käkki kokku ei keera. Andrus Raadik näitas mängudes Türgi vastu küll head vormi, aga Kollol on parem vastuvõtt. Samuti pole Martti Juhkamil nii hea vastuvõtt kui Kollol. Kui me servi kätte ei saa, siis me kaugele ei jõua. Kui vastuvõtjad annavad 40-aastasele Toobalile kõik pallid ilusti kätte, mitte et ta ei peaks mööda platsi ringi jooksma, siis oleme konkurentsis. Tempomehed on meil maailmaklassist ja seal võivad ükskõik, kes alustada,” rääkis ta.

Vanameister Toobali Eestisse naasemise kohta ütles Jõesaar järgmist: “Selge on see, et ükskord ta pidi koju tulema. Ta on küll juba 40, kuid tema keha on hästi säilinud, sest ta on sellega väga head tööd teinud. Kui ma õigesti mäletan, siis Avo Keel oli samuti üle 40, kui mängimise lõpetas. Sidemängija kohal pole vanus määrav. Kui meestel on vastuvõtt korras, siis suudab Kert kõike teha. Meil siin Tartus on noor võistkond. Näiteks nurgaründajatest on kõige vanem Stefan Kaibald, kes on kõigest 22-aastane. Ma ütlen nii palju, et kui (Rait) Rikberg suudab end vaos hoida, noored servi vastu võtta ja meil on hea diagonaal (Austraalia koondislane Curtis Stockton) ning Kevin Soo ja Mihkel Tanila tempos, siis suudame kõikidele konkurentsi pakkuda. Ma usun, et Kert paneb oma kogemusega nad kõik mängima.”

“Kas Kert osaleb ka 2021 EM-il, mille üks korraldajatest Eesti on, sõltub sellest, kui hästi me teda hoiame. Ega me tema puhul allahindlust ei tee. Ja tegelikult seda ta ise ka ei taha. Me ei võtnud teda siia sellepärast, et ta saaks pensionipõlve veetma hakata, vaid pigistame temast välja nii palju, kui võimalik. See on täiesti reaalne, et ta osaleb sellel EM-il,” vastas Tartu klubi 20 aastat juhtinud mees.

Kui Toobal peaks karjääri lõpetama, kas siis haigutab suur tühimik?

“Kert istus ju isegi 30 aastaselt veel koondises varumeestepingil. Ütleme nii, et kahe aasta pärast on väike Keel (siinkohal mõtleb Jõesaar Avo Keele noorimat poega Markkust – toim.) oma taset kindlasti tõstnud ja on meil ka ju Robert Viiber. Mina loodan küll, et neist kahest saavad korralikud mängumehed. Kui nad kaks aastat koduklubides palju mänguaega saavad, siis nad on kindlasti kõvad konkurendid Kerdile. Sidemängijatega on nii, et mida rohkem nad mängida saavad, seda paremaks nad lähevad. Õnneks pole seis meil selle koha pealt halb,” lõpetas Jõesaar positiivselt.

scroll to top