fbpx
Close

Tartu kogenud kapten Starkopf: kui võidaksime kulla, läheks see mulle väga hinge!

Ann Starkopf juubeldamas blokipunkti üle. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Tartu Ülikool/Bigbanki naiskond läheb Balti liigas püüdma homme pärastlõunal klubi ajaloo teist esikohta, sest alistas Kaunases toimuval finaalturniiril poolfinaalis üllatavalt kindlalt 3:0 (25:13, 25:17, 25:17) Tallinna Ülikool/Kikase. Võrkpall24 võttis võidu järel ühendust Tartu kaptenist sidemängija Ann Starkopfiga, kes lisaks mängu dirigeerimisele tõi naiskonnale ka 6 punkti (+3).

Läbi telefonitraadi oli selgelt kuulda, kuidas Kaunases valitses tartlaste õhtusöögilauas ülev ja rõõmus meeleolu. Telefon käis korduvalt käest kätte ja ka mitmed teised naiskonnaliikmed viskasid intervjuule sõna sekka. Eriti aktiivne oli Kristi Nõlvak, kes vahepeal Starkopfilt lausa telefonitoru enda kätte haaras. Ülemeelikustest hoolimata kirjeldas ajakirjaniku esialgne adressaat, et naiskond keskendus pigem enda asjadele ja ei mõelnud enne poolfinaali sellele, kui kergeks või raskeks mängu käik kujuneda võib.

“Saime oma tegemistega ülihästi hakkama. Viimases kaotusmängus Tallinna Ülikoolile mängisime ka pisut teise koosseisuga, sest seljataga oli tihe mängugraafik ja võistkonnas oli ka palju vigastusi. Samuti mängisid vastased tookord paremini,” võrdles 32-aastane Starkopf poolfinaali põhiturniiriga. “Täna olime meie kindlamad, mängisime agressiivselt ja hoogsalt. Me ei andnud Kikasele võimalust mängumootorit käima saada, tugevaid külgi esile tuua ega mängu enda kasuks pöörata.”

Mängujuht arvas, et homses finaalis on põhiline hea emotsiooniga peale minna. “Igaüks püüab olla individuaalsete oskustega nii hea, kui parasjagu on, ja selle läbi tuua platsile seda seitsmendat või ka kaheksandat faktorit. Kõik mängijad lähevad fokuseeritult ja hea emotsiooniga finaalile vastu,” oli Starkopf kindel.

Kas Tartu on juba enne teise poolfinaali lõppu veendunud, et homme mängitakse finaalis favoriidiseisust omava Kaunasega? “Veel ei ole koosolekut olnud!” naeris Tartu kapten. “Kaunas ja Jonava on ka võrdsed vastased – Balti liigas võivad kõik kõiki võita. Ei oska öelda, kes sealt võitjana välja tuleb. Põhiturniiri võitjal Kaunasel on kasutada ikkagi kodupublik, aga eks vastane ei anna neile midagi kergelt.”

Lisaks emotsioonile on homme vaja õnnestumiseks ühel konkreetsel vastasmängijal natukenegi pidurit tõmmata. “Neil on üks põhipommitaja, number 13 särgiga Vilte Bogdanovic. Mingi osa teeb ta kindlasti homme ära, aga mängu võti olekski teda mõnevõrra pidurdada ja võib-olla ka serviga neid võrgust kaugemal hoida.”

Kas Starkopf usub, et Tartul on homme põhiturniiri võitja vastu šanssi? “Usun!” kõlab kindel vastus. “Meie omavahelised mängud jäid ju põhiturniiril 1-1. Mul on nii hästi meeles meie esimene mäng Kaunasega, kus neid võitsime. See oli minu meelest meie selle hooaja parim mäng – lust oli platsil olla! Olime veel ühes geimis 17:22 taga ja võitsime sama geimi 25:22, nii et ronisime väga sügavalt august välja. Selles osas on mul kindlasti head tunded!”

Kahel viimasel hooajal on Ann Starkopf saavutanud Balti liigas pronksmedali, kuid oli tegelikult naiskonnaga seotud ka Bigbanki “kuldsel hooajal”. Naiskonna põhisidedena olid toona tegutsemas Liis Noormets, kuid ka Starkopf käis Tartut vahel trennis ja osadel mängudel abistamas. Kuldsel finaalturniirilgi oli päevakangelane võistkonnaga kaasas, kuid põhitegijana pole 174-sentimeetrine sidemängija veel Balti liiga võitu maitsta saanud.

“Eks ikka oleks oluline ka põhitegijana kuldmedal võita. Aga kaptenina ja ka inimesena on minu jaoks lihtsalt hästi oluline, et võistkonnal läheks hästi. Minu enda edu pole nii oluline. Nii et kui võidaksime kulla, läheks see mulle väga hinge!” lõpetas naiskonna kapten.

Kullakohtumine toimub homme Kaunases kell 14:30, pronksimäng leiab aset kell 11:30. Mõlemast kohtumisest näeb otseülekannet Postimehest.

scroll to top