fbpx
Close

Tartu loots Rikand: ma arvan, et TalTechil pole praeguse koosseisuga midagi häbeneda – nad võinuks hooaega juba varem alustada

Hendrik Rikand. | Foto: ekraanitõmmis

Tartu Ülikool/Bigbanki peatreener Hendrik Rikand andis Võrkpall24’le intervjuu, kus rääkis viimasel hetkel hooaega alustanud tiitlikaitsjast TalTech/Tradehouse’ist, aga ka oma naiskonnast, keda peetakse tänavu suurimaks tiitlipretendendiks.

“Ma arvan, et see TalTechi naiskond oleks võinud alustada hooaega (juba varem) sellise koosseisuga, nagu neil täna (eile – toim.) võtta oli. Ma arvan, et neil pole midagi häbeneda. Ja nad näitasid meie vastu ka, et suudavad mängida,” kiitis Rikand. Tartu võitis TalTechi eile õhtul peetud karikasarja veerandfinaali avamängus küll kindlalt 3:0 (11, 14, 15), ent nagu Rikand ütleb, polnud võõrustajate kaotus piinlik.

Kuidas hindab Rikand TalTechi üllatavat, ent siiski tervitatavat otsust palgata peatreeneriks 20-aastane Markus Maila? “Markus on Võru juurtega ja sealt on neid treenereid tulnud naiste ja meeste võrkpalli juurde rohkem kui üks. Ma ei tea, kuidas see protsess sinnani jõudis. Kui ta seda tööd väga teha tahab, siis on kahju, et temani juba varem ei jõutud. Aga kui see oli viimase hetke lahendus, siis eks ole näha, kas hakkab sobima,” sõnas Rikand.

Miks üldse on Eestis raske meistriliigaklubisse treenerit leida? “Võib-olla natuke liiga palju arvestati mõndade mängijate soovidega. See võib olla üks põhjus. Ja teisalt pole see töö mingi meelakkumine. Ma ei tea, milliste tingimustega seda TalTechis tehakse, aga igal juhul peab töö sulle endale meeldima ja sa pead olema lihtsalt suur fanatt. Ja nagu me teame, jäi treeneri otsimine ka liiga hilja peale. Seda tuleks teha suve alguses, mitte augusti lõpus,” vastas tartlannade loots.

Rikand tegutseb Tartu naiskonna peatreenerina teist hooaega ja kinnitab, et tiitlipretendendiks olemise vastutuse kandmise vastu ta pole. “Nagu olen ka varem öelnud: me ei karda favoriidikoormat kanda. Oleme nõus, et kui meil on kõik mängijad kohal, siis peaksime olema paberil kindlasti Eesti naiskondadest kõige tugevamad. Aga mõned mängud on juba näidanud, et ega meil ka see varumängijatepink nii pikk ka pole,” ütles Rikand, kes sai eelmisel nädalal hooaja esimese kaotuse Raivo Jeenase juhendatavalt Võru VK/Barruselt.

Rikand räägib intervjuus veel Tartu naiskonna plaanidest, samuti puudutakse eurosarja-teemat ja seda, millest tihtipeale võistkonna komplekteerimine sõltub. Tartu ja TalTechi teine karikamäng peetakse aga juba täna kell 13 Ülikooli spordihoones.

Intervjuu Hendrik Rikandiga:

scroll to top