fbpx
Close

Tartu mees- ja naiskond sõlmisid nimisponsoriga 450 000 euro suuruse koostöölepingu

Martin Länts ja Alari Jõesäär pärast lepingute allkirjastamist kätt surumas. | Foto: SK Duo

Alates sellest hooajast toetab Bigbank AS nii Tartu võrkpallimeeskonda kui -naiskonda. Täna anti pidulikult üle mõlema võistkonna järgmise kolme aasta toetussumma, mis moodustab kokku 450 000 eurot. Eelnevalt Tartu Ülikool Eeden nime kandnud naiskond alustab sellel hooajal uue nime alt, milleks on Tartu Ülikool Bigbank. Meeskond jätkab Tartu Bigbanki nime all.

„Tartu meeskond on vaatamata viimaste hooaegade noorenduskuuridele väga häid tulemusi näidanud ning meie kui sponsori ootusi igati täitnud – seepärast otsustasime neid toetada veel vähemalt järgnevad kolm aastat,“ rääkis Bigbank ASi juhatuse liige Martin Länts. „Oleme Tartu võrkpallurite tegemisi juba 6 aastat toetanud ning sellest hooajast otsisime endale väljundit veelgi juurde, et kuidas saaks aidata Eesti sporti veel paremaks muuta. Selleks osutus samuti suurepäraseid tulemusi näidanud Tartu Ülikooli naiskond, kes võitis eelmisel hooajal kolm kulda kolmest ehk kõik, mida võita annab.“

„Algaval hooajal lisandub meeskonda eelmisel hooajal Saaremaa võistkonda vedanud Hindrek Pulk ning tagasi tuleb ka austraallane Samuel Walker, kes eelmise hooaja lõpus end vigastas,“ lausus Bigbank Tartu meeskonna esindaja ja MTÜ SK Duo juhatuse esimees Alari Jõesaar.„Üritame mõlemad võistkonnad veelgi paremini toimima saada kui eelmisel hooajal. Tartu meeskonna treenerina jätkab eelmise hooaja lõpus peatreeneri toolile tõusnud Andrei Ojamets ning naiskonda hakkab juhtima neile juba tuttav Kristjan Kais.“

„Meeste võistkonnas jätkavad koondislased Rait Rikberg, Stefan Kaibald ja Mart Naaber,“ lisas Jõesaar. „Sidemängijateks on ukrainlane Dmitri Šlomin ning eelmisel hooajal esiliigas Maaülikooli meeskonna võiduni viinud Valgast pärit mängumees Maksim Ševtšenko. Pärnust tõime ära ka Eesti andekaima noormängija Mart Tammearu.“

Tartu Ülikooli Akadeemilise Spordiklubi juhatuse esimehe Harry Lembergi sõnul on oluline, et ülikoolilinna esindusnaiskond peab olema eelkõige ülikoolikeskne. „Me peame hariduse omandamist sama oluliseks kui heade mänguoskustega võrkpalluri arenemise võimalust. „Uue multifunktsionaalse saali valmimisega on meil Eesti parimad treening- ja võistlustingimused,“ märkis Harry Lemberg. „Tartu Ülikooli naiskonna eelmise hooaja koosseisust on lahkunud kuus mängijat, neist koguni viis emapuhkusele, kuid usume, et mõne aasta pärast on nad naiskonna juures tagasi. Naiskonna eesmärgiks on olla parim nii Eestis kui ka Baltikumis,“ lisas Lemberg.

Naiskonna tuumik koosneb jätkuvalt Tartu Ülikooli tudengitest eesotsas Eesti rahvusnaiskonna liikmete Ingrid Kiiski ja Liis Noormetsaga. Uute tulijatena lisanduvad U20 Eesti meistrid, kuulsast spordiperekonnast pärit nurgaründaja Jade Šadeiko ja libero Siiri Mari Sikk. Lisandub ka rannavõrkpallis Eesti tippu kuuluv diagonaalründaja Juudit Kure-Pohhomov. Võistkonna vaateväljas on veel Tartu Ülikooli õppima tulnud Mona Marandi ja Võru SK kasvandik Annabel Huik. Samuti treenivad osaliselt naiskonnaga ja koputavad võistkonna uksele neli andekat noormängijat: sidemängija Kertu Kollo, keskblokeerijad Laura Laas ja Katariina Vengerfeldt ning nurgaründaja Helerin Hansman.

Bigbank Tartu meeskonna koosseis: Dmytro Shlomin, Maksim Ševtšenko, Hindrek Pulk, Hergo Hansman, Mart Naaber, Meelis Kivisild, Alex Saaremaa, Stefan Kaibald, Märt Tammearu, Siim Tammearu, Samuel Walker, Rait Rikberg. Läbirääkimised käivad Kevin Soo-ga. Peatreener Andrei Ojamets, abitreenerid Hendrik Rikand ja Argo Meresaar. Füüsilise ettevalmistuse treener ja füsioterapeut Hardi Paas, statistik Mikk Kesküla ja manager Hendrik Rikand.

Tartu Ülikool Bigbank naiskonna koosseis: Liis Noormets, Kristin Kägu, Kertu Kollo, Mari Arak, Renate Pikk, Laura Reiter, Katariina Vengerfeldt, Laura Laas, Ingris Suvi, Juudit Kure-Pohhomov, Kertti Külm, Ingrid Kiisk, Kadi Mägi, Jade Šadeiko, Helerin Hansman, Siiri Mari Sikk ja Mona Marandi.

Bigbanki poolt toetatav Duo võrkpalliklubi (www.skduo.ee) on Eesti üks tugevaim võrkpalliklubi, mis oma tegevusaja jooksul kokku võitnud 15 erinevat tiitlit.

Vaata fotosid üritusest siit.

scroll to top