Tartu naiskond jätkab koduliigat vääratuseta

Tartu Ülikool/Bigbanki naiskonna üks liidreid Kertti Külm (nr 5) tõi eile 12 punkti. | Foto: SK Duo

Kolmapäeval peeti naiste Eesti meistrivõistlustel üks mäng, milles läksid vastamisi Tartu Ülikool/Bigbank ja Audentese SG/Noortekoondis. Üllatust ei sündinud, sest tartlannad võtsid kindla võidu ja jätkavad täisedu ehk kuue punktiga.

Seni kaotuseta püsinud võistkondade duelli alustas paremini koduvõistkond Tartu, asudes 25:20 geimivõiduga mängu juhtima. Teises geimis oli võõrustajate ülekaal veelgi selgem, kui külalistele loovutati vaid 15 punkti. Kolmandas geimis nägi Tartu Ülikooli Spordihoonesse kogunenud publik taas veidi rohkem põnevust, kuid tartlannade paremuses siiski kahtlust ei tekkinud – 25:20. Kokkuvõttes võeti seega 3:0 (20, 15, 20) võit, vahendab volley.ee.

Enne eilset turniiritabelis TalTech/Tradehouse`i ja Audentese SG/Noortekoondise järel kolmandal kohal paiknenud Tartu naiskonna võitu andis 13 punktiga suurima panuse alates teisest geimist mängu sekkunud Ingrid Kiisk, kes tegutses rünnakul koguni 65-protsendilise (17-st 11) efektiivsusega. Veelgi paremat rünnakuprotsenti näitas mängu parimana 11-ga plussi jäänud Kertti Külm, kes realiseeris 14-st tõstest 10 (71%) ja kogus 12 punkti. Eva Liisa Kuivonen tõi Audentese SG/Noortekoondisele 10 punkti.

Tartlannad saavad rahule jääda oma 53-protsendilise rünnaku ja 51-protsendilise vastuvõtuga. Külaliste samad näitajad olid 27% ja 38%.

Laupäeval kell 14 jagavad Kuressaares punkte koduvõistkond Saaremaa ja Tallinna Ülikool. Pühapäeval kell 13 lähevad Võru Spordikoolis vastamisi Famila/Võru Võrkpalliklubi ja TalTech/Tradehouse ning kell 14 Kuressaare Spordikeskuses Saaremaa ja Kohila Võrkpalliklubi/E-Service.

Naiste Eesti meistrivõistluste ajakava ja tulemused on nähtavad SIIN ning turniiritabel SIIN.