Tartu naiskond võitis kindlalt Saaremaad ja astus poolfinaali lävele

Tartu Ülikool/Bigbank uue sidemängija Julija Mõnnakmäega (nr 17). | Foto: SK Duo

Pühapäeval sai naiste karikavõistlustel alguse kolmas veerandfinaalseeria, milles on vastamisi tiitlikaitsja Tartu Ülikool/Bigbank ja Saaremaa. Sarnaselt septembris toimunud Eesti meistrivõistluste kohtumisele lõppes ka eilne vastasseis Tartu võistkonna 3:0 paremusega, vahendab volley.ee.

Kodusaalis mänginud tartlannade võidus kordagi kahtlust ei tekkinud: Saaremaa jäeti kõigis kolmes geimis 20 punkti piirist allapoole. Võõrustajate 3:0 (19, 18, 14) võidumängus säras koguni 18 (+13) punktiga Jade Šadeiko, kes realiseeris 20-st tõstest 10 ja serveeris tartlannade kuueteistkümnest pallinguässast pooled. Renate Pikk lisas 12, Ingrid Kiisk 11 ja Laura Reiter 10 punkti. 9 punktiga oli Saaremaa resultatiivseim Kaisa Õunpuu.

Külalised pallinguga võõrustajaid surve alla panna ei suutnud, sest tartlannade vastuvõtt oli koguni 76%, Saaremaal endal aga 49%. Silmapaistva vastuvõtu tõttu ei jäänud võõrustajad hätta ka rünnakul, realiseerides 45% tõstetest. Külaliste sama näitaja oli 31%. Pallingupunkte märgiti Tartu naiskonna arvele 16 ja Saaremaa kontosse 4.

Kahemängulise seeria korduskohtumine toimub 18. novembril kell 16 Kuressaare Spordihoones. Paari võitja läheb poolfinaalis kokku Gerardo’sToys/Neemeco või Kohila Võrkpalliklubi/E-Service’iga, kes alustavad oma veerandfinaalseeriat täna kell 18.45 Tallinna 32. Keskkoolis.

Teisel tabelipoolel on esimesena poolfinaali jõudnud TalTech/Tradehouse, kelle vastaseks tuleb Audentese SG/Noortekoondis või Tallinna Ülikool. Avamängus võttis 3:1 võidu Tallinna Ülikool, korduskohtumine toimub teisipäeval juba kell 11.30 Audentese Spordihoones.