fbpx
Close

Tartu Kaisi-aeg algas Eesti karikavõistluste kullaga!

Tartu Ülikool/Bigbanki naiskond. | Foto: SK Duo

Eesti naiste karikavõitjaks krooniti teist aastat järjest Tartu Ülikool/Bigbank, kes alistas finaalis oma suurima konkurendi TalTech/Tradehouse’i 3:1 (23, -23, 23, 15).

Suurte tõusude ja mõõnadega mäng kujunes sedapuhku vigaderohkeks. Paljuski on see ka mõistetav, sest mõlemas naiskonnas moodustavad enamuse noored neiud, kellel taoliste mängude kogemus puudub või on väike. Pealegi mängivad sisuliselt kõik meie paremad võrkpallurid (kokku 14 naist) välismaal.

Närvesöövas finaalis kerkis Tartu resultatiivseimaks 15 punkti (+6) kogunud Ingris Suvi, Ingrid Kiisk lisas 13 punkti (+2). TalTech tulemuslikumad olid neli serviässa löönud Kadi Kullerkann 14 (+8) ja Heleene Hollas ja Liisel Nelis 8 punktiga. Statistika.

Tartu võitis suvel naiskonna peatreeneriks saanud Kristjan Kaisi juhendamisel oma esimese tiitli. Marko Meti juhendatav TalTech vahetas aga mulluse poolfinaalikoha hõbeda vastu.

Karikavõitjaid selgitatakse Eestis alates 1948. aastast. Tartule oli tänane võit teine järjestikune ja kokkuvõttes viieteistkümnes. Enne Lõuna-Eesti klubi mullust võitu oli Tartul aga karikasarjas 20-aastane tiitlipõud. TalTech on võitnud karika kahel korral, 2014. ja 2015. aastal.

 

scroll to top