fbpx
Close

Tartu naiskonnast lahkuv Kais: saan klubist aru, elu läheb edasi

Kristjan Kaisi töö võtab Tartu naiskonnas üle suure tõenäosusega senine abitreener Hendrik Rikand (taamal). | Foto: Riina Vals/SK Duo

Tartu Ülikool/Bigbanki naiskonda kaks aastat juhendanud Kristjan Kais ei jätka ametis, vaid keskendub eeloleval aastal oma põhitööle Tartu ülikoolis.

Otsus lahku minna tuli klubi poolt, kes pidi koroonaviiruse levikust tingitud kriisi tõttu naiskonna eelarvet märgatavalt kärpima.

“Minule otseselt pakkumist ei tehtudki. Rääkisin Alariga (klubi juht Alari Jõesaar – toim.). Ta ütles, et seisud on rasked ja klubi üritab kokku hoida. Saan neist täiesti aru – olukord on selline. Meeskond on ju kogu aeg prioriteet olnud ja kui kärpimist alustatakse, siis naiskonnast. Elu läheb edasi ja võistkond jätkab tegevust, kuigi paljuski noortega,” sõnas Kais Võrkpall24’le.

Kas kaks aastat naiste võistkonna juhendajana olid pigem rasked või kerged? “Noh, õpetlikke momente oli väga palju. See töö on võib-olla mahukam kui väljaspoolt tundub. Treeningkordi pole nii palju kui proffidel, aga treeningute ettevalmistamine, vastaste analüüs ja muud asjad – igaühel on oma mured. See kõik nõudis aega ja energiat. Mõtted olid ikka mängude ja mängijate juures. See on tegelikult ikkagi täiskohaga töö, kuigi tase ja väljund ei anna seda mõõtu välja,” selgitas Kais.

Kais usub, et võtab nüüd aasta võrkpallist vabaks ja keskendub tööle Tartu ülikoolis. “Pigem võtan vabaks, jah. Olen kogu aeg põhitöö kõrvalt andnud rannas või saalis trenne, nüüd võtan hea meelega rahulikult ja veedan rohkem aega lastega. Mul on ka põhitööl arenguvõimalusi küllaga.”

Samas ei välista Kais tulevikus Tartu võistkonna juhendamise juurde naasmist. “Välistada pole mõtet midagi. Me ei tea, mida elu toob. Ma ei läinud klubiga ju tüliga lahku. Saame hästi nii Alari kui ka Hendrikuga (Rikand) läbi. Mingit vimma või viha küll pole. See on meil üks suur võrkpallipere. Kui oleks saanud hooaja lõpuni mängida, siis võib-olla oleks niikuinii uut verd tahetud tuua. Eks naiskonnal ole ka mõnes mõttes hea, kui nad näevad erinevate treenerite käekirju,” lisas Kais lõpetuseks.

Loe ka: TÜ/Bigbank loobus rahalistel kaalutlustel Kristjan Kaisi teenetest, lahkuvad ka mitmed põhitegijad

scroll to top