Tartu näitas suure ja võimsa Zeniidi vastu südikat mängu ja napsas geimi, lisatud intervjuu Rikbergiga

Kaasani Zeniit. | Foto: klubi koduleht

Tartu Bigbank pidas täna Tartu Ülikooli spordihoones avakohtumise CEV Cupil, kus võõrustati maailma tippu kuuluvat Kaasani Zeniiti. Tartu punnis tugeva vastase vastu küll kõvasti, kuid pidi vastu võtma 1:3 (21:25, 18:25, 25:20, 23:25) kaotuse.

Avageimi alustas Tartu bravuurikalt, lõi head servi (millest kaks olid Mart Naaberi ässad) ja läks 7:4 juhtima. See sundis Venemaa tippklubi peatreenerit Aleksei Verbovi võtma esimese mõtlemispausi. Aja võtmisest oli kasu ja Zeniit sai neli punkti järjest. Edasi mängiti punkt-punktis, kuid külalised suutsid hoida paari punktilist edu. Seisul 16:15 Kaasani klubi juhtimisel läks servima Dmitri Volkov, kelle hea pallinguseeria viis venelased 21:15 juhtima. Tartlased said geimi lõpus ilusa tegutsemise toel mitu punkti järjest, kuid avavaatus siiski Zeniidile 25:21.

Ka teine minimatš algas tasavägiselt ja suurt ja tugevat Venemaa hiidu Tartu suurelt ette ei lasknud. Kaasan lisas servil vunki juurde ja võttis sisse 17:11 edu. Vahe suurendati kaheksa punktiliseks ja geimi lõpus olid külaliste võidunumbrid 25:18.

Kolmandas geimis läks Zeniit 4:1 juhtima, kuid Bigbank jõudis 6:6 viigini. Albert Hurt sulustas üksi Maksim Mihhailovi, võruka ja Valentin Kordase edukad rünnakud viisid Eesti klubi juhtima 12:11. Tartu näitas edunumbreid ka veel seisul 17:16, kuid Kaasan mängis vahe kiiresti tasa ja läks ise 18:17 ette. Bigbank aga võitles kõvasti ja Kordase ässa ja Hurda rünnaku järel oli meie edu juba viis punkti (24:19). Külalised suutsid esimese geimpalli enda kasuks kallutada, kui vaatuse lõpus imeliselt tegutsenud Kordase rünnak tõi geimi meile 25:20!

Neljandas ja ühtlasi ka viimases vaatuses tuli Zeniidi poolel algkoosseisus Mihhailovi asemel platsile Denis Zemtšenok. Tartu jäi 4:7 kaotusseisu, kuid taas rünnakul aktsioonis olnud Kordas tõi majja 7:7 viigi. Edasi käidi ühte jalga, kuniks Kaasan hakkas meie mehi serviga survestama, mis päädis 13:10 eduga. Juba korduvalt mainitud Kordase hea serviseeria tõi tabloole viigi 13:13. Tartu pani külalised suure surve alla ja läks juhtima 22:19. Seejärel tuli tagasi platsile Mihhailov ja Venemaa klubi hakkas tasapisi mängu tagasi ronima ja jõuti 22:22 viigini. Geimi lõpus mängis favoriit kindlamalt ja võttis 25:23 geimi- ja ühtlasi mänguvõidu.

Alar Rikbergi hoolealuste resultatiivsemaks kerkis ilusa mängu teinud Valentin Kordas, kes tõi 15 punkti (+11), Martti Juhkami lisas 10 punkti (0). Tartu vastuvõtt oli 47%, rünnak 47%, lisa tuli kahe bloki ja viie ässa näol.

Võitjate tulemuslikem oli Bartosz Bednorz 17 punktiga (+2), Dmitri Volkov toetas teda 15 punktiga (+11). Zeniit sai serve vastu 46-protsendiliselt, rünnakuid lahendati 50-protsendiliselt. Lisaks teeniti 10 blokki ja löödi 7 ässa.

Kordusmäng peetakse juba homme ning see toimub samuti Emajõelinnas. Sarnaselt tänasele kohtumisele algab ka see matš kell 19.