fbpx
Close

VIDEO | Tartu nurgaründaja tegi MM-i avavoorus Venemaa vastu hea partii

Samuel Walker koos meeskonnakaaslastega punktivõidu üle rõõmustamas. | Foto: FIVB

Austraalia võrkpallikoondis alustas MM-finaalturniiri Itaalias Baris, kaotades valitsevale Euroopa meistrile ja Rahvuste liiga võitjale Venemaale 0:3 (21, 20, 16).

Mõneti üllatuslikult kuulus austraallaste algkoosseisu Tartu Bigbanki nurgaründaja Samuel Walker, kes sai oma tööga kenasti ka hakkama. Rünnakul õnnestus 23-aastasel mängumehel lüüa 18 tõstest maailma parima bloki vastu punktiks 7, lisaks tõi ta ühe silma servijoone tagant. Kui rünnakupoolel on raske Walkerile etteheiteid teha, siis vastuvõtul jäi ta kohati pommservidega hätta.

Teine eestlastele hästi tuttav austraallane, endine Tallinna Selveri diagonaal Lincoln Williams pääses väljakule kolmandas geimis ning neljast tõstest ainsatki realiseerida ei suutnud.

Venelastele tõi Maksim Mihhailov 17, Dmitri Musserski 13 ja Dmitri Volkov 10 punkti.

Teistes C-alagrupi mängudes alistas Kamerun kahe Austraalia põhikonkurendi kohtumisel 3:0 Tuneesia, USA võitis aga põnevuslahingus 3:2 Serbiat. Igast alagrupist pääseb turniiri järgmisse faasi neli paremat.

Otsustavas MM-valikmängus Eestit võitnud Belgia alustas finaalturniiri väärt 3:1 võiduga Argentiina üle. Tiitlikaitsja Poola alustas turniiri 3:1 võiduga noore Kuuba meeskonna üle.

Kõik tulemused ja alagrupiseisud leiab siit.

Austraalia – Venemaa täispikkuses:

Austraalia võrkpallikoondis. | Foto: FIVB
scroll to top