fbpx
Close

Tartu rannakeskus kolis uude paika, huvi mängimise vastu on suur

Tartu rannakeskus. | Fotod: Rannakeskuse koduleht; Riina Vals/SK Duo

Tartu rannakeskus kolis kesklinnast Tasku ja Ahhaa keskuse vahetust lähedusest Annelinna A.Le Coqi spordihoone kõrvale ning pakub külastajatele senisest veelgi paremaid treeningvõimalusi.

“Rannavõrkpall tundub praegu populaarne teema olevat. Broneeringuid tuleb rohkesti ja täna pärast tööpäeva lõppu on kõik ajad juba kinni,” ütleb Tartu rannavõrkpalli eestvedaja, endine tippmängija Kristjan Kais. Huvi rannavolle vastu on varasematest kevadetest suurem, sest inimesed on kodus karantiinis istumisest väsinud ja soovivad end nüüd, mil eriolukorral kehtestatud meetmeid on leevendatud, end liigutada.

Rannakeskuse talvise kolimise tingis tehing, mille käigus ostis Kaarsilla Kinnisvara Nordeconilt kesklinnas asuva maatüki, kuhu plaanitakse nüüd vollekeskuse asemele uusi hooneid ehitama hakata.

“Rannavõrkpalli väljakuid on ka uues kohas neli, kuid nüüd vastab keskus rahvusvahelistele nõuetele. See tähendab, et väljakute taga on kuus ja külgedel viis meetrit vaba ruumi. Ühtlasi ei pea enam rannajalgpalli väljaku ehitamiseks kõiki volleväljakuid maha võtma. Nüüd saab korraga mängida kahel väljakul võrkpalli ja ühel jalgpalli,” selgitab Kais.

Kaisi sõnul aitas Tartu linn leida võrkpalluritele uue keskuse jaoks pinna ja rendib neile seda tasuta, kuid ettevõtmine ise tugineb täielikult erakapitalil.

“Kui puhtalt äriprojektina vollekeskusega toimetamist võtta, siis tasuks investeering end ära umbes 15-20 aastaga. Meie peamine eesmärk on aga pakkuda inimestele kvaliteetset teenust korraliku rannakeskuse näol, kus on hea liiv ja head väljakud. Teisalt on selge, et sellisele ettevõtmisele ei tahaks peale maksma. Kui peaks nii juhtuma, siis tuleks ümber mõelda,” ütleb Kais.

Kais lootis uutele väljakutele juba sel kevadel tuua rannavolle kontinentaalkarikasarja etapi, et nii Eesti mehed kui ka naised saaksid OM-pääset püüda kodupubliku silme all, kuid esimese üritusega tartlastele veel kummagi võistluse korraldusõigust ei antud.

Nüüd aga tagasi uudise alguse juurde. Esimeste treenijate seast, kes täna õhtul väljakule lastakse, leiab muuhulgas juunioride maailmameistri Kristo Kollo ning samuti volleväljakutel nii mõndagi korda saatnud Karl Jaani ja Martin Ruuli.

Kas Kais plaanib ka ise suvel agaralt vollet mängima hakata? “Ausalt öeldes tahaks mängida küll,” manab 44-aastane treener suule naeratuse. “Olen pisteliselt ka eelmistel hooaegadel Tartu etappidel osalenud, kui kellelgi on paariline puudu olnud. Selge on aga see, et enne juulit tänavu spordivõistlusi Eestis korraldada ei lubata.”

1,5-tunnine väljakurent maksab Tartu rannavollekeskuses sõltuvalt kellaajast 12 või 18 eurot. Väljakuid saab broneerida siin.

scroll to top