Tartu tegi Pärnule tuule alla ja kindlustas koha karikafinaalis, lisatud Rikbergi kommentaar

Esimene karikafinalist on Tartu Bigbank. l Foto: CEV

Aadu Luukase karikavõistluste finaalikoha nimel pidasid täna teise ja otsustava kohtumise Tartu Bigbank ja Pärnu Võrkpalliklubi. Võitjana väljus kohtumisest kodusaalis mänginud Tartu Bigbank, kes kindlustas võidu tulemusega 3:0 (26:24, 25:12, 25:23).

Kuigi Tartu meeskond sai tänu pagasis olevale 3:0 võidule astuda kohtumisele vastu soodsamas seisus, astus Pärnu esimeses geimis Tartule vapralt vastu ja pakkus põnevust viimse punktini. Siiski pidi Pärnu leppima napi allajäämisega. Teine geimivõit tuli Tartule mängleva kergusega, edasipääs ja koht karikafinaalis olid sellega kindlustatud. Kolmandas geimis said Tartu poole peal käe valgeks ka varumehed, kes meeskonnal kindla võidu aitasid vormistada.

Tartu parimateks olid täna Valentin Kordas 10 (+9) ja Martti Juhkami 10 (+6). Kumbki meestest blokipunkte ei kogunud, Juhkami arvele jäi 3 ässpallingut. Tartu vastuvõtuprotsendiks oli 57 ja rünnakuprotsendiks 55. Blokk pandi vastasele ette kuuel korral ja pall maandus ässana üheksal korral.

Pärnu Võrkpalliklubi parimaks oli täna Ukraina nurgaründaja Boriss Žukov, kelle toimetused tõid meeskonnale 13 punkti (+4). Žukov tõi blokiga 2 punkti, ässpallinguid ei lisandunud. Pärnu vastuvõtt oli tänases kohtumises 50 % ja rünnak 52%. Serviga koguti 1 punkt ja blokiga 5 punkti.

Tartu karikafinaali vastane selgub juba 15. detsembril, kui Sõle Spordihoones panevad kell 19:00 palli mängu Tallinna Selver ja TalTech. Kohtumisele astub eelisseisus vastu Selver, kes võitis eilse avakohtumise tulemusega 3:2, teenides võiduga 2 punkti. TalTech, kelle arvel on 1 punkt, peab edasipääsuks alistama vastase tulemusega 3:0 või 3:1, TalTechi 3:2 võidu korral selgitatakse finalist kuldse geimi abil.

Tänu Tartu finaalipääsule sai kindlaks, et kahe nädala pärast peetav naiste ja meeste karikafinaal toimub Tartu Ülikooli spordihoones.