Tartu tüdrukud edestasid Lätis 55 paari ja teenisid tippmängijate silme all turniirivõidu

Karlotta Kattai ja Grete Jürgenson Läti tippude Martins Plavinsi ja Edgars Tocsiga. | Foto: erakogu

5.-6. juunil toimus Riias Vecaki rannas suur rannavõrkpalli festival „Vecaki BEACH FEST“, millest ainsa Eesti paarina võtsid osa SK Duo tüdrukud Karlotta Kattai ja Grete Jürgenson. Kahel võistluspäeval osales neljas vanuseklassis 119 poiste ja 198 tüdrukute paari, kokku 317 noorte rannavõrkpalli võistkonda. Mängiti U13, U15, U17 ja U19 vanuseklassides, võistlejad olid Leedust, Lätist ja Eestist.

Kattai-Jürgenson osalesid U15 vanuseklassis, kokku oli koos nendega võistlustules 56 tüdrukute paari. Rohke osalejate arvu tõttu mängiti ühe geimi võiduni, alates poolfinaalidest kahe geimi võiduni. Pärast kvalisfikatsiooniturniiri jäi põhiturniirile mängima 32 paari, Eesti tüdrukud pääsesid otse põhiturniirile. Alagrupis saadi kaks kindlat võitu, mis viisid meie tüdrukud 16 parema hulka. Pääsu eest kaheksa tugevama hulka võideti 21-10 Läti tüdrukuid, veerandfinaalis alistati Leedu tüdrukud tulemusega 21-13. Kõige pingelisemaks kujunes poolfinaal, kus meie tüdrukud kaotasid esimese geimi 13-15 ja tulid teises geimis välja kaotusseisust 6-10, mille pöörasid enda kasuks 15-12. Otsustavas geimis saadi kohe algedu ja geim võideti lõpuks 11-5. Finaalis olid Kattai-Jürgenson vastsest üle 2-0 (15-9, 15-7).

Noorte turniiri parimaid autasustasid Läti rannavõrkpalli tipud, Aleksandrs Samoilovs/Janis Smedins (maailma edetabeli 4. koht) ja Martins Plavins/Edgars Tocs (14. koht). Meie tüdrukutele pani kuldmedali kaela Londoni olümpiamängude pronksmedali võitnud Plavins. Läti tipud pidasid „Vecaki BEACH FEST’i“ lõpetuseks maha omavahelise näidismängu.