Tartu tuli rongi alt välja ning alistas maratonkohtumises Pärnu

Tartu Bigbank. | Foto: Riina Vals/SK Duo

Credit24 Meistriliigas kohtusid täna ülikoolilinnas Tartus omavahel kohalik Bigbank ja Pärnu Võrkpalliklubi, millest väljus võitjana neist esimene. Kaks tundi ja kakskümmend minutit kestnud mängus olid tartlaste võidunumbrid 3:2 (20:25, 22:25, 25:18, 25:18, 15:9).

Mõlemad meeskonnad olid võistlustules ka eile, kui Tartu alistas tulises lahingus 3:2 Tallinna Selveri ja Pärnu oli 3:0 üle TalTechist. Kohtumine algas tartlastele kurjakuulutavalt, kui näotu esitusega kaotati kaks esimest vaatust. Ülejäänud geimid suudeti oma mängumootor töökorras hoida ja võit kodusadamasse tüürida.

Võitjate parimaks kerkis 19 punktiga (+12) Stefan Kaibald, Märt Tammearu ja Kevin Soo 15 ja 14 punkit (kasutegur mõlemal +8). Tartu vastuvõtt oli 51%, rünnak 43%, lisa tuli 11 bloki ja 4 ässa näol.

Pärnule tõi kõige rohkem punkte Atvars Ozolinš (17 punkti, +8). Pärnakad said serve vastu 55-protsendiliselt, rünnakuid lahendati 38-protsendiliselt, lisaks saadi 11 blokki ja löödi 5 ässa.

Järgmise kohtumise peab Tartu 3. oktoobril, kui kell 17 võõrustatakse Klaipeda Amber Volley meeskonda. Pärnu võtab päev hiljem ehk 4. oktoobril kell 17 vastu Saaremaa Võrkpalliklubi.