fbpx
Close

Tartu Ülikool/Bigbank krooniti kindlalt Eesti karikavõitjaks

 

Eesti naiste karikavõitja Tartu Ülikool/Bigbank | Foto: Gertrud Alatare / volley.ee

Täna peeti Tartu Ülikooli spordihoones naiste karikafinaal, millest väljus võitjana kodusaalis mänginud Tartu Ülikool/Bigbank, kes alistas Audentese Spordigümnaasium/Noortekoondise tulemusega 3:0 (25:21, 25:20, 25:11)

Karikavõitjaks on TÜ/Bigbank tulnud varasemalt neljalnkorral. Audentes pole veel kõige magusamat tiitlit maitsa saanud, kuid on suutnud kahel viimasel aastal finaalikoha välja teenida.

Kui esimese geimi algus kulges tasavägiselt ja pakkus tõelist mänguilu, siis geimi teiseks pooleks suutsid tartlannad saavutada mitmepunktilise edu, mida hoiti geimi lõpuni. Nii teises kui kolmandas geimis tundis Tartu naiskond end taas koduselt, saavutades kindla edumaa geimide varajases staadiumis ja võites tänase kohtumise kindlalt.

Tartu resultatiivseimaks oli täna nurgaründaja Ingrid Kiisk, kes tõi võistkonnale 17 punkti (+8). Tartu vastuvõtuprotsendiks oli 47, rünnakuprotsendiks 52. Tartlannadele tuli lisa nii 8 serviässa kui bloki näol. Hendrik Rikandi hoolealused olid noortest vastastest üle igas mänguelemendis.

Audentese parim oli täna aasta noorvõrkpalluri tiitliga pärjatud Eva Liisa Kuivonen, kes tõi naiskonnale 13 punkti (+1). Võistkonna vastuvõtt oli 36%, rünnak 30%, löödi 2 serviässa ja vastastele pandi ette 5 blokki.

Naiste võrkpallihooaeg jätkub juba teisipäeval, kui kell 18:00 panevad Audentese spordigümnaasiumis Eesti meistrivõistluste raames palli mängu Audentese SG/Noortekoondis ja Rae Spordikool/Viaston.

 

Mängujärgne intervjuu  karikavõitja TÜ/Bigbank peatreeneri Hendrik Rikandi ja tänase mängu suurima punktiküti Ingrid Kiiskiga.

Audentese SG/Noortekoondise peatreeneri Andrei Ojametsa ja nurgaründaja Eva Liisa Kuivoneni kokkuvõte karikavõistlustel teise koha saavutamise järgselt. 

scroll to top