fbpx
Close

Saaremaad Tartule eelistanud Caics: olin eelmisel aastal kaotanud lootuse karjääri jätkata

Artis Caics tänahommikuse Saaremaa treeningu eel. | Foto: Saaremaa võrkpalliklubi

Saaremaa võrkpalliklubi ja kogu Balti liiga üks selle suve põnevamaid täiendusi on kahtlemata lätlasest sidemängija Artis Caics, kes vedas poolteist aastat tagasi Rakvere meeskonna üllatuslikult Balti liiga meistriks.

“Väga hea tunne on tagasi olla,” tunnistab Caics, kes jättis kogu eelmise hooaja seljavigastuse tõttu vahele. “Käisin eelmise aasta juulis operatsioonil. Kuna selg tegi ka pärast lõikust palju valu, kaotasin karjääri jätkamise osas juba lootuse. Ma poleks aasta aega tagasi uskunud, et nüüd, 2018. aasta sügisel, saan mängida valudeta. Olen tänu võlgu ka Saaremaa füsioterapeautidele ja arstidele, kes on kõrgel tasemel ja aitavad mind.”

Vaheaastal oli 32-aastane lätlane tihedalt seotud oma endise armastuse ehk rannavõrkpalliga.

“Töötasin Riias Brasiilia rannavolle akadeemias ja juhendasin igasuguseid võrkpallureid, alustades 7-aastastest noortest ja lõpetades amatööridega. Samaaegselt hoidsin ka ennast vormis,” räägib Caics.

Ent mis tõi Caicsi tagasi n-ö suure võrkpalli juurde? “Tundsin emotsioonidest ja adrenaliinist puudust. Ma lihtsalt ei suuda uue hooaja algust ära oodata,” tunnistab vanameister.

Saaremaa klubi tegevjuhi Hannes Sepa sõnul on Caics hetkel ehk isegi paremas vormis kui kunagi varem (loe: Saarlastel seljataga muutusterohke suvi. Sepp: Tartu on tänavu peamine favoriit). Kas lätlane on väitega nõus?

“Võib-olla jah ja võib-olla ei. Ühtpidi tunnen end tõesti hetkel hästi – olen tugev, suudan hüpata ja joosta. Samas ei tea ma veel, kuidas mängudes enesetunne hakkab olema. Võib-olla noorena suutsin ikkagi kõrgemale hüpata. Eks vaatame.”

Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Caicsile tegi suvel Eesti klubidest pakkumise ka tema endine koduklubi Tartu Bigbank, ometi otsustas Caics jätkata karjääri Saaremaal.

“See on uus ja huvitav koht minu jaoks. Kuna tean nii treenereid kui mängijaid, võisin olla kindel, et tegu on hea meeskonnaga. Nagu esimesed nädalad näitasid, on tegu ühe professionaalsema klubiga, kus kunagi olen mänginud,” kiidab Caics.

Saarlastel on täna kõigi eelduste kohaselt kaks üsna võrdset sidemängijat, sest Caics asub koha eest algkoosseisus võitlema Ameerikast saabunud Omar Riveraga. Kui lätlane on võitnud erinevaid meeskondlikke ja individuaalseid auhindu Eestis, siis Rivera valiti tunamullu parimaks sidemängijaks Rootsis.

“Raske öelda, kes meist põhisidemängijaks saab. Mul pole ausalt öeldes õrna aimugi, mida peatreener Urmas Tali otsustab. Arvan, et hakkame mõlemad mingil määral mänguaega saama ning väljakule pääseb parasjagu see, kes on hetkel paremas vormis,” ütleb Caics.

Kas 190-sentimeetrine mängumees unistab ka Läti koondisse naasmisest?

“Ma kaaluksin seda varianti vaid siis, kui koondisele loodaks paremad tingimused,” vastab Caics. “Uus peatreener Avo Keel on toonud meeskonda värsket mõtlemist ja olen kuulnud teistelt lätlastelt tema kohta vaid head. Ta töötab väga professionaalselt. Ent koondises laiemalt võiksid asjad olla siiski paremad.”

Lõpetuseks palus Võrkpall24.ee Caicsil nimetada üks Saaremaa mängija, kellel tasub uuel hooajal kindlasti silm peal hoida. “Ma arvan, et see mängija võiks olla Rauno Tamme! Ta paistab olevat väga heas vormis,” sõnab Caics.

Foto: Gertrud Alatare/volley.ee
scroll to top