fbpx
Close

Tartust maailma tippu: Alar Rikberg kinnitati Resovia abitreeneriks!

Alar Rikbergi ja Gheorghe Cretu koostöö jätkub nii koondise- kui klubitasandil. | Foto: Robin Ristmäe/EVF

Eesti koondise statistiku Alar Rikbergi töö Tartus Tähtvere tenniseklubi mänedžeri ametis jäi üürikeseks, sest täna sai temast Poola tippklubi Rzeszowi Asseco Resovia abitreener. Nii tugeva klubi juures on Eesti võrkpallitreeneritest töötanud varem vaid Rikberg ise.

37-aastane Rikberg on olnud viimastel aastatel juba mitmel korral teelahkmel – kas jätkata karjääri võrkpallimaastikul või keerata elus täiesti uus lehekülg -, kuid Eesti koondise peatreeneril Gheorghe Cretul õnnestus tartlane taaskord võrkpalli kasuks otsustama kallutada. Tuleb tõdeda, et rumeenlane saabub Rikbergi jutule ka alati tõsiste motivatsioonipakettidega. Kui mullu pakkus Cretu talle Venemaa tipu Belgorodi Belogorje statistiku rolli, siis nüüdne amet Resovia abitreenerina on veelgi ahvatlevam.

Resovia näol on tegu võrkpallimaailma ühe hinnatuma klubiga, mida Cretu ja Rikberg asuvad välja vedama kaks ja pool aastat kestnud mõõnast. Muide, mõlemad mehed olid ka ise osaliselt “süüdi” suurklubi kehvades tulemustes, sest nende juhendamisel võitis Poola keskmik Lubini Cuprum Resoviat suisa neljal korral (kuuest mängust).

“Reede õhtul kell 11 tuli Giannilt esimene kõne,” räägib Rikberg. “Temal endal olid selleks hetkeks käinud Resoviaga läbirääkimised juba mitu päeva. Laupäeval saadeti mulle leping. Tegin seal mõned muudatused ja saatsin tagasi. Nüüdseks on allkirjad paberil.”

Täna õhtul Poolasse lendav Rikberg tunnistab, et eelistab ka ise statistikuametile üha rohkem treeneritööd.

“Ma ei soovinud enam arvutitööd aastast aastasse teha. Saan Resovias tegeleda rohkem sisulise töö ja treeneriametiga, olla meeskonna kõrval ka mängu ajal. Samas võin kindel olla, et Resovia ei jää statistiku osas hätta, sest klubis töötab selles ametis üks väga hea inimene juba pikemat aega. Lisaks töötab Resovia heaks ka osalise koormusega taktika-alane nõustaja,” põhjendab Rikberg.

Tähtvere tennisekeskuses kuni uue inimese leidmiseni distantsilt töötegemist jätkava Rikbergi jaoks on Resovia näol tegu erilise väljakutsega.

“Resovia kuulus nende kümne maailma võrkpalliklubi hulka, kus olin nõus võrkpalliteed jätkama. Võtame Gianniga meeskonna üle väga keerulisel hetkel, sest Resovial on seljataga kaks ebaõnnestunud hooaega ja tänavused neli kaotust liiga keskmike või tagumise poole klubidele. Sel nädalal mängime veel liiga viimase meeskonna Bedziniga, aga seejärel kohtume järjest Poola tippudega. Juba play-off’i ehk kuue parema sekka pääsemine on täna keeruline ülesanne, kuid klubi ootab vastavalt oma seisusele jätkuvalt vaid üht – tiitlit. Meie õnneks on ka teised suurklubid hooaja alguses saanud üllatuskaotusi.”

Võrreldes Belgorodiga, kuhu meie treeneriteduo sattus sarnase mudeli järgi eelmise hooaja alguses, on õhk Resovias Rikbergi sõnul puhtam.

“Resovia tippu viimine saab olema kindlasti raskem kui Belgorodi puhul, samas kuulub see klubi oranisatoorse poole pealt maailma absoluutsesse paremikku,” selgitab Rikberg. “Kui Belgorodi juhi Gennadi Šipuliniga sai osalt tüliõunaks see, et tema tahtis kasutada igas mängus kõiki 14 mängijat, meie aga peamiselt põhituumikut, siis Resovias on inimesed mõistlikumad. Arvan, et ka Resovia kehv vorm oli just treeneri taga. Andrzej Kowal mängitas tihti kogu 14-mehelist koosseisu. Ka võistkonna tänavune komplekteerimine tekitas küsimärke. Miks võtta meeskonda näiteks kaks keskpärast leegionäri, kui võiks valida ühe tipptasemel mehe. Väljakul saab ju niikuinii olla korraga vaid kolm välismaalast.”

 

scroll to top