fbpx
Close

Tartut TalTechile eelistanud Põlluäär: otsustasin Bigbanki kasuks kahel põhjusel

Siim Põlluäärest ja Rait Rikbergist saavad esmakordselt meeskonnakaaslased. Varasemalt on Põlluäär Tartu praegustest mängijatest koos pallinud vaid Ronald Järvega.  | Foto: volley.ee

Eile Tartu Bigbankiga liitunud Siim Põlluäär vaatab eeolevale hooajal otsa põnevusega, sest 31 eluaastast hoolimata on tedagi ees ootamas palju uut ja huvitavat.

Põlluäär kaalus mõnda aega, kas võtab vastu TalTechi pakkumise või siirdub Emajõelinna. “See oli selline fifty-fifty valik. Otsustasin lõpuks Tartu kasuks kahel põhjusel: kuna ma pole seal veel kunagi mänginud ning selle läbi ja lõhki Eesti pundiga on hea võimalus midagi korda saata.”

197-sentimeetrisel diagonaalründajal oli võimalus ka välismaal oma teist hooaega alustada, ent sellest plaanist loobus ta koroonaviiruse levikuga tekkinud olukorra tõttu. Itaalia tugevuselt kolmandas liigas Tuscanias veedetud aastat Põlluäär aga ei kahetse. “Kasvatasin välismaal enim võib-olla iseseisvust,” ütleb saarlane.

Tartu meeskonna vedajateks võib nimetada uuel hooajal peatreener Alar Rikbergi (39) ja sidemängija Kert Toobalit (41). “Ma pole Kerdiga kunagi varem koos mänginud, kuigi olen mõelnud, et see oleks kindlasti hea kogemus. Sellise klassiga mängijaga ma vist polegi kokku puutunud. Ka Alari esimene aasta peatreenerina saab olema huvitav. Ta on maailma näinud ja teab, kuidas tänapäeva võrkpallis asju tehakse.”

Tõsist konkurentsi diagonaalründaja kohal Tartus erinevalt Tallinna Selverist ja Saaremaa Võrkpalliklubist uuel hooajal ei tohiks tekkida, sest Põlluääre kõrval tegutseb sel ametikohal noor Hergo Hansman. Tõsi, vajadusel võib Rikberg ühe nurgamehe – ilmselt Märt Tammearu – samuti diagonaalründaja positsioonile lükata. “Koht algkoosseisus tuleb alati välja võidelda, ükskõik, kes on teised mehed kõrval,” teab Põlluäär.

Põlluäär ei salga, et ootab tartlastelt edukat hooaega, kuigi konkurendid pole mullusega võrreldes kehvemad. “Eesmärk on kulla eest võidelda. Teistsuguseid mõtteid ei saakski olla. Tõotab tulla igatahes tummine hooaeg, sest Eesti klubid on väga hästi komplekteeritud. Eelkõige Selver ja Saaremaa, aga teised samuti,” arvab Põlluäär.

Siim Põlluääre karjäär:

2007-08 Tallinna Selver
2008-12 Tallinna Tehnikaülikool
2012-14 Pärnu VK
2014-15 Järvamaa VK
2015-17 Rakvere VK
2017-19 Saaremaa VK
2019-20 Tuscania
2020-.. Tartu Bigbank

scroll to top