Tartu võitis Rivera lahkumismängus Saaremaad, kõik poolfinalistid selgunud

Tartlanna Ingris Suvi rünnakul, saarlaste blokis on Hailie Rivera (vasakul). | Foto: SK Duo

Naiste Eesti karikavõistlustel selgus eile neljas poolfinalist, kui kahemängulises veerandfinaalseerias läksid teistkordselt vastamisi Saaremaa ja tiitlikaitsja Tartu Ülikool/Bigbank. Sarnaselt avamängule jõudis võiduni Tartu esindus.

Kui nädal tagasi toimunud avakohtumises olid tartlannade võidunumbrid 3:0, siis eile võeti võõrsil 3:2 (22, -23, 13, -20, 11) võit. Seejuures kindlustasid Kristjan Kaisi hoolealused edasipääsu kolmanda geimi võiduga, mille järel asuti 2:1 eduseisu, vahendab volley.ee.

Võitjate ridades jõudsid kahekohalise punktiarvuni neli mängijat, neist resultatiivseimana kogus Ingris Suvi üleplatsimängijana 21 punkti. Jade Šadeiko assisteeris 19, viis pallinguässa serveerinud Laura Reiter 12 ja Renate Pikk 10 punktiga. Võõrustajate 14-st pallinguässast kuus löönud Kätriin Põld rõõmustas kodupublikut 17 punktiga, näidates kohtumise parimat kasutegurit +13. Kaisa Õunpuu arvele kanti 11 punkti. Tegu oli Eesti naiste meistriliiga ainsa leegionäri Hailie Rivera lahkumismänguga. Ühes Saaremaa meeskonna sidemängija Omar Riveraga Eestist lahkuv temporündaja mängis kaks geimi ja tõi 4 punkti (+1).

Tartlannad olid hoos nii blokis kui pallingul, kus koguti vastavalt 12 ja 20 punkti. Saaremaa samad näitajad olid 4 ja 14. Ainsaks tõrvatilgaks meepotis oli võitjate jaoks servieksimused, mida kogunes geimi kohta keskmiselt 4,6 ehk kokku 23. Rünnakul avaldus võitjate ülekaal protsentides 34-28 ja pallingu vastuvõtul 50-33.

Poolfinaalis kohtub Tartu Ülikool/Bigbank esiliigas mängiva Gerardo’s Toys/Neemecoga, teisel tabelipoolel selgitavad finalisti linnarivaalid Tallinna Ülikool ja TalTech/Tradehouse.