Tehtud! Kapten Põlluäär tüüris debütant Saaremaa eurosarjas põhiturniirile!

Saaremaa VK pärast mängu koos tosinapealise fänniarmeega, kes elasid omadele häälekalt kaasa. | Foto: Karl Rinaldo

Saaremaa võrkpalliklubi tegi täna Kopenhaagenis ajalugu, jõudes esmakordselt eurosarjas järgmisse ringi. Et avamäng oli CEV Challenge Cupil ehk tugevuselt kolmandas eurosarjas Taani meistri vastu 3:0 võidetud, piisas meeskonnale edasipääsuks kahest geimivõidust. Seda suudeti edukalt ka teha, sest Saaremaa siirdus kohtumist juhtima 2:1. Lõpuks kaotati küll mäng 2:3 (-21, 22, 15, -22, -13), kuid see enam tähtsust ei omanud.

Saaremaa algkoosseis: sidemängija Artis Caics, nurgaründajad Eddie Rivera ja Rauno Tamme, diagonaalründaja Siim Põlluäär, temporündajad Mihkel Tanila ja Harri Palmar, libero Johan Vahter.

Saaremaa algus oli sarnaselt avamängule kehv. Kui Artis Caics suutis heade servide abil meeskonna 4:8 kaotusseisust veel välja tuua, siis järgmisele taanlaste sprudile meil vastust enam polnud. Täiesti pidurdamatu Peter Trolle Bonneseni 10 punkti toel (rünnak 67%) haarasid võõrustajad 25:21 geimivõiduga liidripositsiooni enda kätte.

Teise geimi alguses tõi Urmas Tali Rauno Tamme asemel väljakule Helar Jala. Äkitselt suutsid külalised nii kaitses palle kätte saama kui ka oma rünnakuid lahendama hakata, haarates 12:6 eduseisu. Taanlased ei loovutanud aga geimi võitluseta ja vähendasid otsustavatel hetkedel vahe vaid ühepunktiliseks. Saaremaa suutis napist edust siiski kinni hoida ja viigistas Siim Põlluääre edukate rünnakulahenduste toel 25:22 geimivõiduga seisu üks-ühele. Seda, kuivõrd suurde hätta oli meeskond mänguliselt aga teise geimi keskel jäänud, näitas Tali otsus tuua vigastusest taastuv Siim Ennemuist Harri Palmari asemele rünnakuid lahendama ja blokki tugevdama. Kogenud saarlane suutiski halvima ära hoida ja jäi väljakule ka kolmandaks geimiks.

Kolmandat geimi jätkas Saaremaa energiliselt. Vahe suudeti sisse teha geimi keskel, kui Eddie Rivera üksinda blokida vastaste liidri Bonneseni kinni pani ja 13:10 eduseisu haarasime. Mihkel Tanila head servid ja Caicsi blokk kasvatasid Eesti esiklubi edu mõni hetk hiljem juba 16:11-le. Geimi lõpp kujunes tõeliseks naudinguks, tasuks 25:15 võidunumbrid ja edasipääs põhiturniirile.

Pärast edasipääsu kindlustamist ja sellega kaasnenud pingelangust saatis Tali väljakule veel kaks vahetusmeest – Mart Toomi ja Sam Boehmi – ning kaks järgnevat geimi kaotati 22:25 ja 13:15. See aga täna enam mingit tähtsust ei omanud.

Kapten Siim Põlluäär tõi võitjate parimana 18 punkti (+16), Eddie Rivera lisas 12 (+10), Harri Palmar 8 (+5) ja Siim Ennemuist 6 (+3) punkti. Taanlaste mäng jäi selgelt liiga ühekülgseks, sest Peter Trolle Bonnesen tõi küll üleplatsimehena 24 punkti (+11), kuid kaaslastelt piisavalt abi ei saanud.

Saaremaa kohtub põhiturniiri avaringis ehk 1/16-finaalis Prantsusmaa hetke viienda klubi Poitiers’iga. Avamäng peetakse kahe nädala pärast Kuressaares.

Siim Põlluäär mängis Saaremaa tänases edus võtmerolli, kogudes kolme esimese geimiga 18 punkti. | Foto: Karl Rinaldo