TEHTUD! TalTech kaotas küll kordusmängu, kuid tuli kuldses geimis rongi alt välja ja pääses eurosarjas veerandfinaali!

TalTechi meeskond tänases mängus. | Foto: CEV

Tugevuselt kolmandas eurosarjas CEV Challenge Cupi 1/8-finaalis pidasid eile õhtul korduskohtumise TalTech ja Šveitsi klubi Shönenwerd. Eesti klubi küll kaotas teise mängu 1:3 (25:27, 36:34, 23:25, 15:25), kuid 15:13 edu kuldses geimis viib veerandfinaali just meie meeskonna, kus tuleb suure tõenäosusega vastu Türgi liiga liider Ankara Halkbank.

Üleeile toimunud avamängu võitis esimese geimi kaotusest hoolimata TalTech 3:1. Kevin Saar ja Matej Šmidl tõid selles kohtumises Tallinna klubi resultatiivseimatena 17 punkti (+10 ja +11). Eilne kaks ja pool tundi kestnud korduskohtumine oli hoopis teisest puust ja märksa kvaliteetsem kui avamäng – mõlemad meeskonnad näitasid kohati suurepärast kaitsemängu ja ilusaid lahendusi rünnakul. Esimesed kolm geimi lõppesid minimaalse vahega, vaid neljas vaatus kuulus kindlalt Shönenwerdile.

Kuldne geim meie jaoks hästi ei alanud ja šveitslased hoidsid pidevalt mitme punktilist edu. Shönenwerd juhtis veel 12:9, kuid TalTech tegi 6:1 spurdi ja 15:13 geimivõit ja edasipääs oli tõsiasi.

Üleplatsimeheks kerkis Matej Šmidl, kes tõi 31 punkti (+13), Kevin Saar lisas 14 (+5), Rauno Tamme 12 (+1) ja Mihkel Tanila 11 punkti (+9). TalTechi vastuvõtt oli 49%, rünnak 40%, lisa tuli kuue bloki ja nelja ässa näol.

Shönenwedi resultatiivseim oli nende nurgaründaja Nico Beeler, kes tõi 25 punkti (+14). Võõrustajad said serve vastu 55-protsendiliselt, rünnakuid lahendati 41-protsendiliselt. Lisaks teeniti 13 blokki ja löödi 5 ässa.

Veerandfinaalis kohtutakse ilmselt Türgi liigas vaid võite tunnistanud Ankara Halkbankiga, kes peab oma 1/8-finaalid täna ja homme Austria klubi Waldvierteri Raiffeisen Unioniga.