fbpx
Close

Teine finaalmäng tõi Pärnusse viimase aja suurima publikuhulga

Pärnu Võrkpalliklubi poolehoidjad. | Foto: Gertrud Alatare/Pärnu VK

Pärnu Võrkpalliklubi pole alustanud Eesti meistrivõistluste finaalseeriat Tartu Bigbanki vastu paremini üksnes mänguliselt, vaid ka publikuhuvi osas.

Kui Tartus peetud avamängus oli Ülikooli Spordihoonesse tee leidnud kõigest pool tuhat võrkpallisõpra, siis Pärnu suutis seeria teiseks kohtumiseks kohale meelitada 820 inimest. Tänavuse hooaja põhiturniiril käis Pärnu võrkpalliklubi mänge vaatamas reeglina vähem rahvast (u 200-400) kui Pärnu korvpallimeeskonna kohtumisi, ent pühapäevases finaalmängus oli saalis rohkem inimesi kui naaberala Eesti meistrivõistluste veerandfinaali viimatisel Pärnu ja Rapla mängul.

Pärnu mänedžeri Reio Tilga sõnul oli viimati nii palju publikut võrkpallimeeskonna kodumängul enam kui aasta aega tagasi, kui vastloodud Saaremaa klubi esmakordselt Pärnus mängis. Antud matši jälgis kohapealt 950 pealtvaatajat.

Täismaja ehk 1250 pealtvaataja ees mängisid pärnakad viimati kaks hooaega tagasi, kui finaalseeria otsustavas ehk seitsmendas mängus kaotati Tallinna Selverile.

“Loodan, et täismaja ees saame uuesti mängida juba sel pühapäeval,” avaldas Tilk seeria neljanda kohtumise osas lootust. Ent enne veel, kui neljas mäng peetakse, kohtutakse neljapäeval Tartus. Pärnu läheb mängule vastu 2:0 eduseisult.

Loe ka: Pool tööd tehtud: Pärnu võitis Tartut kindlalt ka finaalseeria teises mängus
Loe ka: Nelja võrkpallilinna publikunumbrid erinesid poolfinaalide esimestes mängudes neljakordselt

scroll to top