fbpx
Close

“Teise kohaga arvestanud” Bigbank võitis kindlalt Selverit, Šmidl ja Orav audis

 

Tartu Bigbank. | Foto: Riina Vals/SK Duo

Credit24 Meistriliiga põhiturniiri viimase võistlusnädala avakohtumises alistas Tartu Bigbank Tallinna Selveri tulemusega 3:0 (25:16, 25:23, 25:20) ning jätkab võistlust esikoha ja finaalturniiri korraldusõiguse nimel.

Kodupubliku ees mänginud Tartu domineeris kogu kohtumist. Kolmandas geimis andis Andrei Ojamets mänguaega ka varumeestele.

Võitjate resultatiivseim oli täna Austraalia koondislane Curtis Stockton, kes tõi 19 punkti (+9), realiseerides 28 tõstest 14 (50%), tuues 3 blokipunkti ja lüües 2 serviässa. Albert Hurt lisas 11 (+8) ja Stefan Kaibald 9 punkti (+4).

Kaotajate tulemuslikeimaks oli haigestunud Matej Šmidli asemel terve kohtumise mänginud Timo Lõhmus, kes tõi 9 punkti (+1). Diagonaalründaja vormistas 26 tõstest punktiks 9 (35%), bloki ja serviga punkte ei lisandunud. Teise geimi alguses vigastas hüppeliigest Selveri nurgaründaja Oliver Orav, kes enam platsile tagasi ei tulnud – tema asemel võttis väljakul koha sisse Denis Losnikov. Orav avaldas pärast kohtumist Võrkpall24’ga suheldes lootust, et tegu on kerge sidemete venitusega, mis tähendab, et tema vigastuspaus piirdub mõne päevaga.

“Kukalt paneb kratsima see, et me pole Selveri vastu saanud kordagi mängida sedasi, et neil keegi puudu poleks,” ütles Tartu libero Rait Rikberg pärast kohtumist ETV spordiuudistele. “Kuna põhiturniiri esikoha osas pole saatus enam meie enda kätes, siis oleme arvestanud, et lõpetame teisena. Täna oli pingevaba mäng, aga esinesime hästi.”

Kodumeeskonna rünnakuprotsendiks kujunes 47, vastasel 41. Vastuvõtuprotsendid olid vastavalt 51 ja 56.

Turniiritabelis paikneb Tartu 55 punktiga teisel ja Selver 46 punktiga kolmandal kohal, kuid Selver on pidanud ühe kohtumise rohkem.

Credit24 Meistriliiga põhiturniiril on kavas veel seitse kohtumist, mis leiavad aset eeloleval nädalavahetusel. Laupäeval kell 15 panevad Pärnus palli mängu Pärnu Võrkpalliklubi ja Selver. Kell 17 kohtuvad Kuressaares Saaremaa Võrkpalliklubi ja Jelgava. Lõunanaabrite juures kohtuvad kell 18 Tartu Bigbank ja Limbaži, kell 18 on TalTech võõrsil võistlustules Jekabpils Lušiga. Pühapäeval kell 15 kohtuvad Kuressaares Saaremaa Võrkpalliklubi ja Riia Tehnikaülikool. Kell 16 on võõrsil võistlustules TalTech ja Tartu Bigbank, kes kohtuvad vastavalt Limbaži ja Jekabpils Lušiga.

Tabeliseis. | Allikas: liiga koduleht
scroll to top