Teppan hiilgas Poola tippklubi vastu, Resoviale veel üks imeline võit

Renee Teppan kinnitab järjestikuste heade esitustega kanda Euroopa võrkpallieliidis. | Foto: PlusLiga

Poola kõrgliigas oli eile suur mängupäev, kus võidulisa teenisid eestlaste klubidest nii Belchatowi Skra kui Rzeszowi Asseco Resovia.

Valitsev meister Belchatow alistas tabelis teisel kohal paikneva Varssavi Onico 3:2 (21, 17, -28, -16, 16). Suurte tõusude ja mõõnadega mängus kerkis Belchatowi resultatiivseimaks Renee Teppan, kes kogus 23 punkti (+13). Eesti koondise diagonaalründaja realiseeris 34 tõstest suisa 20 (59%), lisaks kanti tema arvele 2 ässa ja 1 blokipunkt.

Kui hiljutises Meistrite liiga 2:3 kaotusmängus Gdanski vastu tegi Teppan samuti hea mängu, ent jäi just otsustavas geimis rünnakute lahendamisega hätta, siis eile kogus ta viiendas geimis oma meeskonna parimana 5 punkti (+2), realiseerides 7 tõstest 5.

Teppan pidas vägeva duelli maha mulluse MM-i parimaks mängijaks valitud Bartosz Kurekiga, kes tõi Varssavile 30 punkti (+15). Tõsi, Kurek teenis ka üheksa tõstet rohkem kui pärnakas.

Gheorghe Cretu ja Alar Rikbergi juhendatav Resovia, kes alistas eelmisel nädalal liiga liidri Kedzierzyn-Kozle Zaksa 3:0, noppis eile koduväljakul 3:1 (21, 16, -19, 27) võidu Gdanski Trefli üle. Kui Meistrite liigas pääses Gdansk äsja veerandfinaali, siis koduliigas ollakse play-off’i rongist juba ammu maha jäänud.

Prantsusmaa koondislane Thibault Rossard tõi Resoviale 20 punkti (+9), Rafal Buszek lisas 19 punkti (+13). Gdanskile tõi 21 punkti (+12) Maciej Muzaj.

Kert Toobali, Rainer Vassiljevi ja Mirko Fasini koduklubi Lubini Cuprum jäi kodus oodatult 0:3 (-18, -22, -22) alla põhiturniiri võidu suunas liikuvale Kedzierzyn-Kozle Zaksale. Toobal sekkus mängu vahetusest ja kogus 1 punkti.

Belchatow ja Resovia peavad tõsist võitlust kuue parema hulka ehk medalimängudele pääsemise osas. Belchatow on hetkel 29 punktiga seitsmes ja Resovia 26 punktiga kaheksas. Kuuendat positsiooni hoiab Katowice, kes on ühe enampeetud mänguga kogunud 30 punkti. Põhiturniiril on Belchatowil ja Resovial jäänud pidada veel viis mängu.

Tabeliseis. | Allikas: PlusLiga