fbpx
Close

Teppan kiitis kaotuse järel vastaseid: kõik nad olid omas mahlas

Eesti koondis mängus Saksamaaga. Renee Teppan esiplaanil. | Foto: Siim Semiskar/volley.ee

Eesti rahvusmeeskond jäi 0:3 (19:25, 16:25, 21:25) alla tugevale Saksamaa koondisele.

Alagrupis võidu kõrvale teise kaotuse saanud eestlaste resultatiivseim oli Renee Teppan, kelle kontole kogunes 15 punkti (efektiivsusnäitaja +6, rünnakute realiseerimisprotsent 38). Samuti oli Teppan koos Andri Aganitsaga ainus, kes sai kirja täismängu.

27-aastane diagonaalründaja sõnas intervjuus Eesti ajakirjanikele, et täna jäi nii tugeva vastase jaoks, kui seda on Saksamaa, lihtsalt püssirohtu vajaka. “Nad alustasid enesekindlalt ja jõuliselt. Tundus, et neil oli päris mõnus algusest peale. Me ei olnud mitte just kõige teravamad, Saksamaa enda kohta päris terav.”

Teppan tunnistas, et eilne emotsionaalne võit Slovakkia üle väsitas mängijaid: “Eile läks liiga palju energiat viite geimi. Ei tunnetanud, et jõuaksime kaks tundi järjest läbi seina minna. Täna ei olnud meil energiatase seal, kus nii tugeva vastase alistamiseks olema peaks.”

Renee Teppan mängu järel Eesti ajakirjanike ees. | Foto: erakogu

Saksamaaga mäng näitas ilmekalt, et tugeva vastase alistamiseks on vaja eelkõige omavead võimalikult madalal hoida. Kui seda ei suudeta, võtab stabiilsem võistkond oma. Kolmandas geimis sai Saksamaa 25 punktist koguni 12 eestlaste vigadest. “Jäime teatud asetustes kinni, aga tipptasemel sellest juba piisab. Nad hoiavad geimi lõpuni edu ära,” nentis Teppan.

Saksamaa poolelt ei kerkinud esile kindlat liidrit, vaid kõigi mängijate panus oli stabiilselt hea. György Grozer tõi sakslaste parimana 17 punkti (+12), kapten Christian Fromm lisas 14 punkti (+13). “Kõik toimisid üht moodi hästi, sellepärast ehk oligi raske. Nurgaründajatega saime lõpu poole paremini hakkama, aga siiski  olid nad omas mahlas,” sõnas Teppan.

Teppan tunnistab, et kahe mängu järel tuleb homne puhkepäev kindlasti kasuks: “Kõigepealt puhkame, läheme homme hotellist välja ja tuulutame pead.”

Teisipäeval on Eesti vastaseks Horvaatia. Sarnaselt mängule Slovakkiaga on tegu kohtumisega, mis tuleb kohustuslikus korras võita, et säilitada lootusi alagrupist edasi pääsemiseks. Teppan on järgmise mängu suhtes enesekindel: “Teeme väikese analüüsi. Arvestades meie servi kvaliteeti, siis nende vastu suudame kindlasti paksu pahandust teha.”

Eestil jääb Saku Suurhallis pidada veel kaks kohtumist. Teisipäeval kell 20 mängitakse Horvaatiaga. Samal ajal neljapäeval on eestlaste vastaseks olümpiavõitja Prantsusmaa.

scroll to top