Teppan kordas Venno ammust saavutust ja jõudis Meistrite liigas poolfinaali!

Renee Teppan. | Foto: PlusLiga

Eesti koondislase Renee Teppani koduklubi Belchatowi Skra pääses üle noatera Meistrite liigas poolfinaali, kui alistas kahe mängu kokkuvõttes Peterburi Zeniidi. Korduskohtumine kaotati küll 1:3 (22:25, 25:21, 20:25, 20:25), kuid kuldne geim võideti 15:11.

Mäletatavasti võttis eelmisel neljapäeval peetud kohtumises 3:1 võidu Belchatow, mis tähendas seda, et täna oleks edasipääsuks piisanud kahest geimivõidust. Seda aga n-ö normaalajal ei suudetud. Kuldses geimis läks Belchatow juhtima 10:6, lasi Zeniidi veel punkti kaugusele (11:10), kuid mängis lõpus kindlamalt ning tagas 15:11 võiduga koha poolfinaalis.

Avakohtumises tõi seljahäda küüsis vaevlev Teppan ühe blokipunkti. Taas episoodiliselt mänguaega teeninud pärnakas tõi 2 silma (+1). Eestlane sai kaks tõstet, millest suutis punktiks lüüa ühe. Lisaks lõi Teppan ühe serviässa. Belchatowi suurimaks punktikütiks kujunes 18 silmaga (+9) temporündaja Jakub Kochanowski. Teda toetasid 15 punktiga (+4) iraanlane Milad Ebadipour ja Poola võrkpallilegend Mariusz Wlazly 14 silmaga (+7). Üleplatsimeheks kerkis Zeniidi poolel Saksamaa koondislane György Grözer 28 punktiga (+18).

Poolfinaalis kohtub Belchatow Civitanova Lube või Moskva Dünamoga. Avakohtumise võitis Lube võõrsil 3:2. Teises poolfinaalis kohtuvad maailma hetke kaks paremat klubi ehk Perugia ja Kaasani Zeniit.

Seni oli ainsa eestlasena pääsenud Meistrite liigas nelja parema hulka Oliver Venno, kes jõudis 2010. aastal poolfinaali Sloveenia klubi Blediga.