Teppan tegi hooaja parima esituse, kuid vahetati välja ja Poitiers kaotas

Renee Teppan (keskel). | Foto: Poitiersi Facebooki leht

Prantsusmaa kõrgliigas pole oma mängumootorit korralikult tööle saanud Renee Teppani ja Chizoba Neves Atu koduklubi Poitiers, kes alistus Toulousele. Samuti pidi kaotuse vastu võtma Timo Tammemaa tööandja Tours, kes jäi alla Rennes’le.

Eesti koondise diagonaalründaja Renee Teppan alustas Poitiersi 0:3 (23:25, 21:25, 12:25) kaotusmängu algkoosseisu ja viibis platsil esimesed kaks geimi ning tegi oma uue koduklubi eest seni parima mängu, ometi toodi kolmandaks geimiks tema asemele Chizoba. Pärnakas tõi selle ajaga 11 punkti (+7) ja oli oma meeskonna parim. 26-aastane mängumees sai 20 tõstet, millest realiseeris 8 (40%), lisa tuli kahe bloki ja ühe ässa näol. Chizoba tõi 4 punkti (-1), millest kolm tuli rünnakuga ja üks ässpallinguga. Võitjate resultatiivseim oli 19 punktiga (+15) Theo Faure.

Tiitlikaitsja Tours ja Timo Tammemaa pidid samuti kaotusvalu tundma, kui tulemusega 0:3 (23:25, 21:25, 20:25) alistuti Rennes’ klubile, kus on pallinud ka mitmed eestlased. Saaremaalt pärit Tammemaa tõi 12 punkti (+10), olles sellga oma meeskonna üks paremaid. Eestlane realiseerist 11 tõstest 9 (82%), lisaks sai ta kirja kaks blokki ja ühe ässa. Toursile tõi kõige rohkem punkte Nathan Wounembaina – 13 punkti, kasutegur +3.

Paremusjärjestuses vireleb Poitiers tabeli lõpuosas, olles kogunud 5 punkti ja sellega paiknetakse eelviimasel ehk 13. kohal. Tours on 7 punktiga 11. real.

Järgmise mängu peab Tours 15. novembril, kui võõrustatakse tabeli viimast Nice’, päev hiljem kohtub Poitiers kodusaalis hetkel kaheksandal positsioonil oleva Ajaccioga.

Prantsusmaa esiliigas sai ühe kaotuse kõrvale kolmanda võidu Kevin Saare tööandja Saint-Quentin, kes alistas kindlalt 3:0 (25:17, 25:17, 25:18) Saint-Jean D’illac meeskonna. Eestlane paraku mänguaega ei teeninud. Võitjate parim oli eelmisel hooajal koos Saarega Luzerni Volley’s pallinud Strahinja Brzakovic, kes tõi 20 punkti (+16). Kaotajatele tõi Adrien Taghin 12 punkti (+5).

Turniiritabelis asetseb Saint-Quentin 9 punktiga teisel kohal. Järgmise kohtumise peab Saare koduklubi 16. novembril, kui vastu võetakse Plessis Robinson.

Naiste kõrgliigas jäi Eliise Hollase ja Polina Bratuhhina-Pitou leivaisa Terville tulemusega 0:3 (17:25, 23:25, 22:25) alla Venelles naiskonnale. Hollas mängis esimesed kaks geimi ja tõi selle ajaga 2 punkti (0). Võrukas realiseeris 7 tõstest kõigest ühe (14%), lisaks sai ta kirja ühe eduka sulustamise. Kogu kohtumise platsil olnud Bratuhhina-Pitou arvele kanti 12 punkti (+7), millest kõik tulid rünnakuga. Nurgaründaja oli sarnaselt Hollasele hädas rünnakuga, kui ta realiseeris 26% tõstetest. Terville parim oli 14 punktiga (+6) Julia Kavalenka. Võitjatele tõi nii Tamara Matos Hoffman kui ka Monika Salkute 14 punkti (efektiivsus vastavalt +13 ja +8).

Liigatabelis hoiab Terville 7 punktiga 10. kohta. Järgmise mängu peab eestlannade tööandja 16. novembril, kui külla sõidetakse liiga liidrile Mulhousele.