fbpx
Close

Teppani kuulus treener asub suvel ja sügisel Eestit vallutama

Belchatowi peatreener Roberto Piazza saab suvel võimaluse oma hoolealuse Renee Teppani vastu mängida. | Foto: PlusLiga

Poola meisterklubi Belchatowi Skra peatreener Roberto Piazza asub Hollandi rahvusmeeskonna tüüri juurde. Leping sõlmiti kuni 2020. aasta Tokyo olümpiamängude lõpuni.

51-aastane itaallane on juhendanud pika ja eduka treenerikarjääri jooksul erinevaid Itaalia ja Poola tippklubisid. Ta on kroonitud üheksal korral Itaalia meistriks ja kolmel korral Meistrite liiga võitjaks.

Ka Belchatowi-karjääri alustas Piazza bravuurikalt, võites meeskonnaga kohe oma esimesel hooajal ehk eelmisel kevadel Poola meistritiitli. Tänavu mängib itaallase käe all Eesti koondise diagonaalründaja Renee Teppan. Olgugi et hooaja algus kulges klubil üle kivide ja kändude, on tänaseks jõutud Meistrite liigas veerandfinaali ja liigutakse kindlalt Poola liiga medalimängude kursil. See, et Piazza ei jätka uuel hooajal Belchatowi treenimist, on tänaseks aga sisuliselt kindel, tema asendajaks peaks saama tänavune Olsztyni loots Michal Gogol.

Uudis Piazza Hollandi koondise juurde siirdumisest on oluline ka Eesti võrkpallile, sest meie rahvusmeeskond peab eeloleval aastal vähemalt kolm kohtumist Madalmaade parima koondisega. Esmalt kohtutakse suve alguses nii kodus kui võõrsil Euroopa Kuldliiga alagrupiturniiril. Sügisel minnakse aga vastamisi Euroopa meistrivõistluste finaalturniiril, kus Holland võõrustab meie D-alagruppi. Muide, pole sugugi välistatud, et Eesti ja Holland kohtuvad ka juuni lõpus Saku suurhallis toimuval Euroopa Kuldliiga finaalturniiril, kuhu Eesti pääseb korraldajana automaatselt.

Eesti ja Hollandi kohtumised eeloleval aastal:

2. juunil Tartus Kuldliiga alagrupiturniiri raames
12. juunil Hollandis Kuldliiga alagrupiturniiri raames
17. septembril Amsterdamis EM-finaalturniiri alagrupimängu raames

scroll to top