fbpx
Close

Teppanit ja Belchatowit tabas Poola liigas katastroof, Kreek jätkas esiliigaklubide tümitamist

Renee Teppan (nr 3) ja Belchatowi Skra. | Foto: PlusLiga

Poola värske superkarika võitja Belchatowi Skra sai hooaja neljandas liigamängus 0:3 (24, 17, 22) üllatuskaotuse Olsztynilt.

Renee Teppan naasis pärast nädala keskel peetud superkarikafinaali meeskonna algkoosseisu ja kogus kahe geimiga 5 punkti (+1). Eesti koondise diagonaalründaja realiseeris 14 tõstest 5 (36%). Vahetusest Teppani asemel väljakule sekkunud Mariusz Wlazly ei suutnud mängu muudatust tuua – klubi legend jäi lausa nullile (rünnakud 5-st 0).

Belchatowi parim oli sedapuhku temporündaja Jakub Kochanowski, kes realiseeris 11 tõstest 10 ja tõi 5 punkti ka blokiga. Võitjate resultatiivseimaks kerkis 17 punktiga (+10) Jan Hadrava.

Kui Belchatowi näol on tegu valitseva meistriga, siis Olzstyn lõpetas eelmise hooaja viiendana. Tänast tulemust võib pidada aga Belchatowi poolt vaadatuna igal juhul õnnetuseks, sest koduväljakul ei tohiks Poola esiklubi nii selget kaotust endale lubada. Pealegi pole Olsztyn hooaega sugugi hästi alustanud: kahes esimeses voorus kaotati kindlalt Katowicele ja Radonile, alles kolmandas voorus saadi Bedzini alistamisega punktid pähe.

Nii Belchatow kui Olzstyn on kogunud nelja mänguga 6 punkti, ühes Zawiercega jagatakse viiendat kuni seitsmendat kohta.

Ardo Kreek ja Pariisi Volley teenisid Prantsusmaa esiliigas järjekordse võidu, alistades seekord võõrsil mägilinnaklubi Mende 3:0 (24, 24, 12). Tallinnas pärit temporündaja kontole kogunes 10 punkti (+7). Rünnakul lõi Kreek maha kõik sidemängija poolt ette tõstetud kaheksa tõstet, lisaks tuli üks punkt nii bloki kui serviga. Pariisi resultatiivseim oli Jose Luis Gonzalez 16 punktiga (+10).

Pariis on 12 esiliiga meeskonna seas ainus, kes suutnud kolmest esimesest mängust võtta maksimaalsed 9 punkti. Mende paikneb 4 punktiga seitsmendal kohal.

Belgia kõrgliiga kolmandas voorus teenis eestlaste koduklubi Maaseiki Greenyard võõrsil raske 3:2 (-20, 18, -26, 20, 9) võidu Rait Rikbergi mulluse tööandja Meneni üle.

Korraliku mängu tegid nii Keith Pupart kui Timo Tammemaa, kes kogusid vastavalt 16 (+10) ja 14 punkti (+12). Nurgaründaja Pupart realiseeris 25 tõstest 11, tõi 3 punkti serviga (0 viga!) ja 2 blokiga. Temporündaja Tammemaa lõi 12 tõstest maha 7, lisaks teenis ta 3 punkti blokida ja suisa 4 serviga (2 viga). Õlavigastusest taastuv Andri Aganits väljakul ei käinud. Tiitlikaitsja resultatiivseim oli Jolan Cox 27 punktiga (+19), eelmise hooaja neljandana lõpetanud Menenile tõi Jente de Vries 27 punkti (+12).

Pärast avavooru kindlat võitu toodi Prantsusmaa naiste kõrgliigas maa peale tagasi Anu Ennoki ja Liis Kullerkannu koduklubi Vandouvre-les-Nancy, kes sai võõrsil kiire 0:3 (21, 12, 17) kaotuse Beziersilt. Kumbki eestlanna seekord paraku hea mänguga silma ei paistnud. Kullerkann realiseeris 13 tõstest 4 ja tõi 5 punkti (+2) ning Ennok lõi 18 tõstest maha 4 ja tõi 4 punkti (-4).

Beziers on kogunud kahe mänguga 4 ja Nancy 3 punkti.

scroll to top