fbpx
Close

Teppanit juhendanud itaallane: teda lahutab maailma absoluutsest tipust veel vaid kaitsemäng

Roberto Piazza ja Renee Teppan esindasid tänavu koos Belchatowi Skrad. | Foto: PlusLiga

Hollandi koondise peatreenerina tegutseb sellest aastast itaallane Roberto Piazza, kes juhendas lõppenud hooajal Renee Teppani koduklubi Belchatowi Skrad.

51-aastane Piazza tunnistas, et eilne Euroopa Kuldliiga 2:3 kaotus Eestile mõjus valusalt, sest nüüd on hollandlastel väga keeruline finaalturniirile pääseda.

“Teadsime enne mängu väga hästi, et tuleb raske kohtumine. Pole ühtegi meeskonda, kes tahaks punkte kaotada. Ka Eesti meeskond teab, mida tähendab ühel nädalal kahel korral reisimine, sest nad mängisid esmalt Hispaanias ja seejärel Horvaatias. Seepärast ei mänginud Eesti teist mängu ka nii hästi nagu esimest. Meil oli seekord sarnane olukord. Muidugi pean mina vastutama, et meeskond mängiks reisimisest hoolimata hästi. Seepärast tegin ka vahetusi. Aga kokkuvõttes otsustasid mängu kaks punkti. Me pidanuks paremini mängima,” ütles Piazza Võrkpall24.ee’le.

“Euroopa Kuldliiga on meie jaoks väga tähtis, sest siin õnnestumine annab võimaluse mängida koha eest Maailmaliigas. Ent nüüd on meie olukord keeruline,” tunnistas Piazza.

Piazza ei hoidnud kiidusõnadega tagasi, kui uurisime, milline arvamus kujunes tal lõppenud hooajal Teppanist. “Ma olin Reneega väga rahul kuni selle hetkeni, kui tal seljavigastus tekkis. Minu hinnangul muutus meie mäng pärast tema väljalangemist selgelt kehvemaks. Renee on suurepärane inimene, kellel on võimalik veel palju areneda.”

Piazza tunnistas, et Eesti koondise diagonaalründajaga ühise keele leidmine võttis veidi aega. “Ma arvan, et temaga tuleb kogu aeg suhtluses olla. Ta on introvert. Aga kui sa mõistad, et temas on midagi head peidus, võib ta avada sinu jaoks kõik uksed.”

Kas Teppanist võib saada Piazza hinnangul maailma absoluutne tippmängija? “See on võimalik,” vastas itaallane mõtlikult. “Tal on kõik eeldused olemas. Serv, rünnak… Ma ei pea teile ütlema, kui hea on ta rünnakul. Ta võib imelisi punkte tuua. Renee on ka blokis palju arenenud. Minu arvates lahutab teda maailma tipust veel vaid kaitsemäng, kus ta peab endaga vaeva nägema. Kui ta suudab oma kaitset parandada, võib ta stabiilselt maailma tipptasemel mängima hakata.”

25-aastane Teppan liitus Eesti koondise treeningutega eelmisel nädalal, kuid õlavigastuse tõttu pole täna veel kindel, kas ta laupäeval kodus Horvaatia vastu mängib.

Roberto Piazza (vasakul) pärast eilset mängu. | Foto: Karl Rinaldo
scroll to top