fbpx
Close

Tervisehädale alla vanduv Ennemuist: riputan sussid ilmselt varna

Siim Ennemuisti (nr 8) võrkpallurikarjääri viimasteks mängudeks jäävad tõenäoliselt Pärnu Võrkpalliklubi võidud Eesti liiga finaalis Tartu Bigbanki üle. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Viimase kümnendi üks tituleeritumaid koduse liiga võrkpallureid, Saaremaalt pärit temporündaja Siim Ennemuist on karjäärile joont alla tõmbamas.

“Riputan ilmselt sussid varna,” vastas suurepärase blokeerijana tuntud Ennemuist, kui Võrkpall24.ee temalt pärast Eestimaa suvemänge tulevikuplaanide kohta küsis.

Kui tiitlite osas oli Ennemuisti jaoks hooaeg edukam kui kellegi teise jaoks – detsembris võitis ta Saaremaaga Eesti karika ja aprillis Pärnuga Eesti meistritiitli -, siis isiklikus plaanis kujunes aasta põlveprobleemi tõttu vaevarikkaks. Mängida sai Ennemuist üksikutes kohtumistes, sedagi läbi valu.

“Otsus on 90-95 protsenti kindel. Võin niisama mingitel turniiridel nalja pärast mängida, aga igapäevast suurt koormust põlved lihtsalt ei kannata enam. Põlveliigese kõhrekahjustus on tõsine ja sedasi trenni edasi “lõhkuda” poleks mõistlik,” selgitas Tallinnas insener-mehaanikuna leiba teeniv Ennemuist.

29-aastane Ennemuist ei jää enda sõnul otsust kahetsema, kuna kohalikes liigades sai kõik saavutatud.

“Ei kripelda küll praegu. Eesti liigas sai mängitud erinevates võistkondades ja võidetud kõik tiitlid. Et tekiks lisamotivatsioon, tuleks end proovile panna välismaal, aga sellise tervisega on see võimatu,” lisas Ennemuist. Ka aastase pausi järel palliväljakule naasmist ei pea ta täna reaalseks.

Ennemuist on ainus Eesti võrkpallur, kes on mänginud karjääri jooksul kõigis kuues tänavu meistriliigas osalenud meeskonnas: Pärnus, Tartus, Saaremaal, Tallinna Selveris, Tallinna Tehnikaülikoolis ja Rakveres. Eesti koondise eest käis ta väljakul 18 korral.

scroll to top