fbpx
Close

Tiisaar ja Korotkov ühendavad kõrgetasemeliseks MK-etapiks jõud, enne seda treenitakse maailmameistritega

Mart Tiisaar ja Dmitri Korotkov on harjunud mängima reeglina võistlusmänge erineval pool võrku, nüüd asutakse aga samale väljakupoolele. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Koroonaviiruse leviku tõttu eelmisel aastal poolikuks jäänud rannavõrkpalli MK-sarja uus hooaeg algab Doha etapiga (neli tärni), kus eestlastest mängivad koos Mart Tiisaar ja Dmitri Korotkov, kirjutab volley.ee.

29-aastane Tiisaar rääkis, miks ei mängi tema koos oma tavapärase paarilise Kusti Nõlvakuga ja 22-aastane Korotkov Timo Lõhmusega.

“Neid, kes rannavollet professionaalselt mängivad on ju nii vähe ja minu nägemus ala arendamisest on see, et meil oleks maksimaalsed võimalused areneda. Selleks peame me kahe paariga käituma nagu ühe koondisega. Ja praegu on selline aeg, kus Kusti on natukene tervisega hädas ja pole saanud 100% treenida. Seetõttu on mõistlikum, et ta saab oma füüsisele keskenduda ja end ravida. Lisaks saab ta õige pea isaks. Dimal ja Timol kahekesi Dohasse minna olnuks raske, seega oli variant, et mina lähen ühega neist ja otsustasime selle võimaluse ära kasutada,” selgitab Tiisaar.

“Nii saab Dima mängukogemust ja ka vajalikke punkte, mis tuleks neile järgmistele etappidele mõeldes kasuks. Ja ega see mullegi kahjuks tule aeg-ajalt teise paarilisega mängida, see on tohutult arendav.” Seega on tegu ajutise sammuga. Tiisaar ja Korotkov on tegelikult korra MK-sarjas koos juba mänginud, kui 2019. aasta kevadel osaleti Türgis toimunud kahe tärni MK-etapil. Korotkovi MK-debüüdil jäädi napilt põhiturniirilt ehk 24 parema seast välja.

MK-etappide kalender on hetkel väga lahtine ja peale esimese etapi pikemaid plaane teha ei saagi. “Väga vähe saame planeerida midagi. Detsembri keskel tuli kalender, ent see tühistati nädala pärast ja praegu ongi ainult Doha turniir kinnitatud, ülejäänute osas on kõik lahtine ja võtamegi turniiri kaupa,” sõnab Tiisaar.

MK-etapp algab 8. märtsil, 14. veebruaril sõidavad Tiisaar ja Korotkov Dubaisse laagrisse, kus on ees ootamas Venemaa koondisega treeniv Rivo Vesik. Nii saavad eestlased koos treenida tugevate Venemaa, Läti ja Itaalia paaridega. “Rivo meid sinna laagrisse kutsus ja väga tihti selliste paaridega sparrida ei saa, suurepärane võimalus,” lisab Tiisaar. Muuhulgas harjutavad Tiisaar ja Korotkov valitsevate maailmameistrite Oleg Stojanovski ja Vjatšeslav Krassilnikoviga.

Olümpiamängude kontinentaalkarikasarja kvalifikatsiooniturniiri teise ringi mängud peetakse hetkeseisuga mais. Uuteks korraldajateks on Türgi, Hispaania ja Austria. Loosimise tulemusena sattusid Eesti mehed A-alagruppi, kuhu lisaks kuuluvad Läti, Itaalia, Venemaa, Türgi, Leedu, Sloveenia ja Inglismaa koondised. “See on samuti kahe paari turniir ja selles valguses on samuti oluline, et koondis saaks maksimaalselt hästi valmistuda,” vaatab Tiisaar OM-kvalifikatsioonile.

scroll to top