Tiitlikaitsja Salo kaotas Peidi endisele koduklubile kuivalt, eestlannad raskustes rünnakul

Salo Viesti. | Foto: klubi koduleht

Eesti rahvusnaiskonna nurgaründajate Anu Ennoki ja Nette Peidi koduklubi Salo Viesti pidi eile õhtul Soome kõrgliigas vastu võtma hooaja viienda kaotuse, kui alistuti lähikonkurendile Kangasalale 0:3 (18:25, 16:25, 25:27). Mõlemad eestlannad kuulusid algkoosseisu, viljandlanna Ennok sai kirja täismängu, saarlanna Peit vaatas viimast geimi pingilt.

Viimases ehk kolmandas geimis õnnestus eestlaste koduklubil seisult 19:24 viigistada 24:24, kuid õnn jäi vastaste poolele. Geimi viimased punktid kuulusid Kangasalale, kes alustas ka eelmist hooaega hiilgavalt, ent langes kevadel konkurentsist juba veerandfinaalis.

Võõrsil peetud kohtumises, kus tiitlikaitsja vastaseks oli Peidi eelmise hooaja tööandja, esinesid nii Ennok kui ka Peit punktide arvestuses kahvatult, kui nende kontosse kanti vastavalt 6 ja 2 punkti (efektiivsus vastavalt 0 ja -1). 27-aastane Peit oli suurtes raskustes rünnakute realiseerimisega, kui 10 tõstest suutis ta punktiks lüüa vaid 2 (20%). Ennok suutis 16 tõstest maha lüüa 6. Vastuvõtt oli Peidil 53 ja Ennokil 65 protsenti.

Salo resultatiivseim oli 21 punktiga Katarina Pilepic, võitjate poolel kogus 15 punkti ameeriklanna Mary-Kate Marshall.

Rünnakul näitasid võitjad 44-protsendilist ja kaotajad 41-protsendilist efektiivsust, pallingu vastuvõtul avaldus Salo paremus protsentides 60-50. Suur vahe tuli aga sisse blokkide osas, kus Salo teenis vaid ühe ja vastased koguni 12 punkti.

Liigatabelis paikneb hetkel Salo alles neljandal kohal, olles kogunud 31 punkti. Kangasala asus liigat juhtima 35 punktiga.

Salo peab järgmise kohtumise 18. detsembril Meistrite liigas, kui võõrustab Istanbuli Fenerbahce naiskonda.

Loo autor: Pille Saks

Turniiritabel. | Allikas: liiga koduleht