fbpx
Close

Timo Lõhmus põhiturniirile pääsemisest: oh jumal – päris vägev!

Timo Lõhmus (esiplaanil) ja Märt Tammearu. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Eesti parim noorte rannavõrkpalliduo Märt Tammearu – Timo Lõhmus said hakkama väiksemat sorti üllatusega, kui elu esimesel MK-etapil (3*) Jurmalas pääseti põhiturniirile.

Meie mehed alustasid mängudega kvalifikatsioonist, kui esmalt alistati 2:0 Rootsi paar ning seejärel haaravas lahingus 2:1 kohalikud lätlased, millega tagati koht põhiturniirile.

Üks päevakangelasi Timo Lõhmus ütles Võrkpall24’le antud usutluses, et emotsioonid on ülevad ja pääs põhiturniirile ei tulnud sugugi kergelt.

“Oh jumal… Päris vägev! Teine kohtumine lätlastega oli väga raske, see oleks võinud ükskõik kummale minna. Esimeses geimis suutsime head servi lüüa ja neid võrgust kaugel hoida. Märt tegi blokis head tööd ja saime kaitses mõned rasked pallid kätte. Kolmandas jäime paari punktiga kaotusseisu, kuid natukene oli õnne ja suutsime mängu õnneks võita. Avamäng rootslastega oli pigem selline sisseelamine. Esimene geim küll pusisime nendega kõvasti, aga teises geimis olime palju rahulikumad ja oli täitsa mõnus mängida.”

“Ärevus on iga mängu eel sees. Mäng kohaliku paari vastu oli peaväljakul ja sinna oli kogunenud palju rahvast. (Naerab.) Esimesed punktid olid väga närvilised,” lausus uuel hooajal Tallinna Selveri värve kaitsev vasakukäeline diagonaalründaja.

Selleks turniiriks duol eesmärke seatud ei olnud ja iga võit oli boonus. Melu on Lõhmuse sõnul Lätis kõva.

“Mingeid sihte me endale ei seadnud tõesti. Tulime siia ikkagi kogemusi hankima. See, et me põhiturniirile saime on suur boonus. See on siin ikkagi MK-etapp ja möll on siin suurem kui mujal, kus mänginud oleme. Eesti etappidega ei anna seda võrrelda. Siin on asi palju professionaalsem – mängijad on paigutatud hotelli, saab külastada spaad, süüa antakse kolm korda päevas. Väga mõnus,” arutles 188-sentimeetrine pallivõlur.

Homme algaval põhiturniiril on alagrupi kindlad favoriidid lätlased Plavins – Tocs, kuid alagrupist on Tallinast pärit mängumehe sõnul siiski raske edasi saada.

“Lätlasi oleme televiisorist ikka vaadanud. Nad on väga tugevad. Tšehhidest teab meie treener Karl Jaani ühte mängijat ja leedukate eest mängib Eestiski pallinud Arnas Rumševicius (leedukas on kandnud Pärnu klubi mängusärki – toim.). Sellega meie info vastaste kohta piirdub. Tšehhide ja leedukatega läheb kõvaks madinaks,” rääkis heledapäine mängumees.

Märt Tammearu vigastas paar nädalat tagasi sõrme, kuid Lõhmuse sõnul see tema mängu ei sega.

“Näpu seis on selline, et ta seda kõverdada ei saa. Mängu ajal paneb paar rulli teipi ümbes ja kannatab mängida küll,” sõnas võimsa hüppega mees naerdes.

Pärast edukaid mänge tulid noormehi õnnitlema ka Kusti Nõlvak ja Mart Tiisaar, kes alustavad mänge otse põhiturniirilt.

“Õhtusöögilauas saime nendega kokku ja nad edastasid meile head soovid ja saime ka pisut nendega juttu puhuda,” ütles mais täisikka jõudmist tähistanud Lõhmus lõpetuseks.

 

 

scroll to top