fbpx
Close

Timo Tammemaa klubist, kehvast hooaja algusest ja Hermans Egleskalnsist

Timo Tammemaa Maaseik Greenyardi särgis. | Foto: Maaseik

Eesti rahvusmeeskonna temporündaja Timo Tammemaa ja tema koduklubi Tours avasid eile hooaja võiduarve, kui resultaadiga 3:0 alistati Martti Juhkami endine koduklubi ja hetkel Prantsusmaa kõrgliigat juhtiv Tourcoing.

“Kui vaadata eelmiseid kohtumisi, siis võib tõesti öelda, et tegime hooaja parima mängu, just võistkonnana. Loodan, et saime kaane maha,” ütles Saaremaalt pärit mängumees Võrkpall24 kõnele vastates.

Nagu eestlasele kombeks, jäi keskblokeerija enda esitust kommenteerides tagasihoidlikuks. See-eest jätkus tal kiidusõnu eile supermängu (22 punkti, efektiivsus +17, rünnakuprotsent suisa 82) teinud lätlase Hermans Egleskalnsi kohta.

“Jah, võin enam-vähem enda mänguga rahule jääda, kuid polnud midagi erilist. Mis lätlasesse puutub, siis Hermans hüppab kõrgele. Kui ta suudab seda kõrgust hoida, siis ma ei näe Prantsusmaa liigas meest, kes suudaks teda peatada. Ja see rünnakuprotsent mida ta eile näitas.. sellist protsenti on ilmselt väga keeruline hoida, aga ta tegi tõesti imelise mängu,” rääkis Tammemaa, kes ise tõi eile 10 punkti.

202-sentimeetrise mängija sõnul on tema enda mänguvorm igati korralik, kuid tunnistas, et Eesti koondise jaoks ebaõnnestunud EM võib teda siiani alateadvuses kollitada. Samuti on koostöö meeskonnakaaslastega kaugel ideaalist.

“(Mõtleb pikalt) Kuidas nüüd öelda… võib-olla ma ise ei teadvusta seda, aga ma arvan, et enesekindlusele võis EM tõesti põntsu anda. Aga mis enam sellest. Elu läheb edasi. Sellised asjad tuleb lihtsalt ära unustada. Teen kõvasti trenni, uus hooaeg ja uus klubi.”

“Ütleme nii, et vormil pole hullu midagi. Hetkel on murekohaks võistkonnakaaslastega ühise keele leidmine. Aga see on ka arusaadav, sest me olmeme veel vähe aega koos olnud ja otsime üksteist,” arutles 27-aastane keskblokeerija.

Tiitlikaistjana uuele hooajale vastu läinud Tours alustas Prantsusmaa liigat kolme kaotusega. Saarlase sõnul sellest väga suurt numbrit ei tehtud, kuid ootamatu oli see kõigi jaoks.

“Mingis mõttes oli see tõesti šokk, aga ma tunnen, et meeskonnasiseselt suurt pinget või stressi nende kaotuste järel polnud. Sisekliima on meil endiselt hea. Me kõik saame aru, et hooaeg alles algas, oleme vähe koos olnud ja koostöö vajab lihvimist. Lihtsalt on vaja parandada pisikesi nüansse ja peame mängima agressiivsemalt.”

“Võib-olla olid nii mängijatel kui ka klubijuhtidel enne esimesi kohtumisi ootused kõrgemad, kuna oleme ikkagi valitsevad meistrid. See võis mingisuguse jälje jätta meie mängupilti. Loodan, et nüüd suudame oma rütmi üles leida. Eilne võit andis positiivse noodi ja siit on hea edasi minna,” rääkis ta.

Tammemaa on mänginud ka varem Prantsusmaa meistriliigas, kui kolm hooaega tagasi kaitses ta Toulouse värve. Mängumehe sõnul on liiga tase aastate jooksul tõusnud.

“Keeruline öelda, mis ja kui palju on siinses liigas muutunud. Kui ma esimest korda Prantsusmaale siirdusin, siis see oli minu välismaa-karjääri debüüthooaeg. Tollal olin noor tüüp, kes läks tippvõrkpalli avastama. Iga hooaeg on erinev, aga ma arvan, et liiga tase on tõusnud,” arutles pallivõlur.

Prantslased on tuntud, kui asju aeglaselt ajavad inimesed. Klubi enda kohta ütleb eestlane vaid head.

“Kõik on väga super. Eks siin mõni asi ikka venib, kuid sellega ma arvestasin. Juba Toulouse’i ajast sain aimu, kuidas asjad käivad. Treeningu ja taastumise mõttes on siin kõik olemas. Selle üle ei saa küll kurta. Väidetavalt pidi Tours olema organisatoorse poole pealt parim klubi Prantsusmaal,” lausus eelmised kaks hooaega Belgias pallinud Tammemaa lõpetuseks.

 

scroll to top