fbpx
Close

Timo Tammemaa liitub Prantsusmaa meistriga!

Timo Tammemaa. | Foto: CEV

Eesti võrkpallikoondise temporündaja Timo Tammemaa lõi käed viimasel kahel hooajal Prantsusmaa meistriks tulnud ja Meistrite Liigas mängiva Tours’iga.

Saaremaalt pärit 202-sentimeetrine mängumees pallis kaks viimast hooaega Belgias Maaseiki Greenyardi ridades, millega 27-aastane keskblokeerija tuli mõlemal hooajal Belgia meistriks. Tammemaa on Prantsusmaa kõrgliigas mänginud ka varem, kui hooajal 2016-2017 kandis ta Toulouse mängusärki.

Tegelikult liitus saarlane Tours’iga juhuste kokkulangemisel. Nimelt oli Prantuse klubi komplekteeritud, kuid USA koondislane Daniel McDonnell vigastas nii õnnetult õlga, et see vajab suisa operatsiooni. Kuna ameeriklane on palliplatsilt eemal 8 kuud, hakkas Tours kibekiirelt uut temporündajat otsima ning valituks osutus eestlane. Mõnda aega tagasi oli Tammemaa lähedal liitumisele Poola kõrgliigaklubi Gdanskiga, kuid tehing jäi katki.

Tours’i näol on tegu kaheksakordse Prantsusmaa meistriga ja kuuekordse karikavõitjaga, lisaks on korra võidetud nii CEV Cup kui ka Meistrite Liiga.

scroll to top