fbpx
Close

Timo Tammemaa tegi Resovia eest fenomenaalse mängu!

Timo Tammemaa rünnakul. | Foto: PlusLiga

Poola kõrgliigas teenis eile õhtul väärt võidu Timo Tammemaa ja Robert Tähe koduklubi Rzeszowi Asseco Resovia, kes alistas võõrsil 3:0 (22, 19, 20) lähikonkurendi Zawiercie.

29-aastane ja 205-sentimeetrine Tammemaa oli kogu kohtumise paremuselt teine punktikütt, kogudes lühikese mängu kiuste suisa 14 punkti (+13). Ühe karjääri silmapaistvama esituse teinud eestlane realiseeris 8 tõstest 6 (75%), lisaks sai ta kirja viis blokipunkti (!) ja kolm serviässa (0 eksimust). Karol Butryn oli Resovia resultatiivseim 20 punktiga (+15), võõrustajatest kogus Pawel Halaba 11 punkti (+2). Kohtumise parimaks valiti Resovia kogenud sidemängija Fabian Drzyzga. Vigastusest taastuv Täht kaasa ei teinud.

Eilsele võidule lisab kaalu seegi, et Zawierciest oli alles laupäeval saanud Resovia kõrval teine meeskond, kes võitnud Poola liiga valitsejat Kedzierzyn-Kozle Zaksat. Liiga liider alistati seejuures võõrsil suisa 3:0 (18, 23, 19). Tõsi, Zaksa oli selleks hetkeks põhiturniiri võidu kindlustanud ja andis põhimeestele puhkust.

Tänu võidule õnnestus Resovial (40 p) tabelis Zawierciest (38 p) mööduda ja kerkida viiendaks. Tõsi, kaks lähemat jälitajat ehk Zawiercie ja Belchatowi Skra võivad Resoviast lähiajal mööduda, sest neil vastavalt üks ja kaks mängu vähem peetud. Resovial on jäänud põhiturniiril mängida veel kolm kohtumist, vastasteks Lubini Cuprum (28 p), Belchatow (36 p) ja Olsztyn (28 p). Karikavõistluste otsustava faasi loosis aga Resovial ei vedanud, sest juba veerandfinaalis minnakse vastamisi Zaksaga.

Tabeliseis.
scroll to top