fbpx
Close

Tipphetked | Leon ja Perugia andsid Itaalias kulla uskumatul kombel käest

Perugia liider Wilfredo Leon (nr 9). | Foto: CEV

Itaalia võrkpallimeistriks krooniti aastase vaheaja järel Civitanova Lube, kes alistas otsustavas ehk viiendas finaalmängus tiitlikaitsja Perugia 3:2 (-22, -21, 12, 21, 10).

Perugia kodusaal PalaBarton oli teisipäeva õhtuks publikust tulvil. Maailma võrkpalli suuremate tähtede Wilfredo Leoni ja Aleksandar Atanasijevici vedamisel haarati kindlalt 2:0 eduseis ning 4200 pealtvaatajat juubeldasid. Kõik näis olevat vaid vormistamise küsimus.

Ent nagu tänavused Euroopa liigade finaalid juba korduvalt on tõestanud, ei ole mäng lõppenud enne, kui on läbi saanud viimane pallivahetus. Lube, kes alistas Meistrite liiga poolfinaalis Renee Teppani koduklubi Belchatowi Skra, tuli raskest seisust välja, võitis kolm geimi järjest ja krooniti meistriks.

Lube resultatiivseim oli Bulgaaria äss Tsvetan Sokolov 19 punktiga, kuulsad kuubakad Osmany Juantorena ja Simon Robertlandy lisasid kumbki 16 punkti. Leon oli lõpuks Perugia resultatiivseim 20 punktiga, Atanasijevic lisas 14 ja Filippo Lanza 10 punkti. Statistika.

Hooaja hakul paljude hinnangul maailma parimaks klubiks peetud Perugia ainsaks triumfiks osutus tänavu Itaalia karikavõit. Lube jaoks võib edukas hooaeg saada erilise jätku aga juba sel laupäeval, kui Meistrite liiga finaalis mängitakse Kaasani Zeniidiga.

scroll to top