fbpx
Close

TIPPHETKED | Sammelvuo lõpetas Ukraina ja Kovalovi turniiri, hirmkõva Poola alistas Soome ja 43-aastase Esko

Fotod: CEV

Poolas ja Tšehhis jätkuvatel Euroopa meistrivõistlustel jõudsid esimestena veerandfinaali Venemaa ja Poola, kes lähevad järgmises ringis juba omavahel vastamisi.

Laupäeva esimest kohtumist soomlase Tuomas Sammelvuo juhendatava Venemaa ja lätlase Ugis Krastinši juhendatava Ukraina vahel oli Gdanskisse vaatama kogunenud 5000 inimest. Eelmisel EM-il suurüllatajana veerandfinaali purjetanud Ukraina tegi ka seekord hea turniiri. Alagrupiturniiril saadi jagu nii Portugalist, Belgiast kui ka Kreekast (kaotati Poolale ja Serbiale) ning eilses kaheksandikfinaalis osutati Venemaalegi tugevat vastupanu, ent kaotati lõpuks 1:3 (22, -16, -22, -22).

Venemaa resultatiivseim oli mitme põhimehe puudumisel aasta viimaseks suurturniiriks nurgaründaja kohalt diagonaali lükatud Jegor Kljuka 21 punktiga (+13), Dmitri Volkov lisas 14 (+7) ja Jaroslav Podlsnõh 13 punkti (+9). Venelased lõid suisa 8 serviässa, samas tuli ka eksimusi sisse üpris palju, 21.

Blokiga kümme punkti teeninud Ukraina resultatiivsemad olid Juri Semenjuk 14 (+11) ning Dmitri Viietski ja Oleg Plotnitski 11 punktiga (+6 ja +2). Paari hooaja eest Pärnus mänginud Ilja Kovalov sai nurgaründajana kirja täismängu ja lisas 8 punkti (+2, rünnak 36%, vastuvõtt 47%, 3 blokipunkti), meeskonna põhisidemängijana tegutses Riia Tehnikaülikooli mängujuht Vitali Šitkov.

Õhtu peaetendust oli Gdanski spordihoonesse tulnud jälgima 8500 inimest. Edasipääsuga niigi ootusi ületanud Soome andis 43-aastase sidemängija Mikko Esko juhtimisel endast küll kõik, ent Poola vastu sellest ei piisanud. Kuulsad võõrustajad võtsid kiire ja kindla 3:0 (16, 16, 14) võidu. Vital Heyneni hoolealustest olid tulemuslikumad Wilfredo Leon 14 (+8, rünnak 75%!) ja Bartosz Kurek 11 punktiga (+6, rünnak 83%!).

Joel Banksi juhendatavale Soomele, kelle blokist lõid poolakad palli tihti lihtsalt üle, tõi Antti Ronkainen 7 (0) ja Joonas Jokela 6 punkti (+4). Samuti põhikoosseisu kuulunud Saaremaa Võrkpalliklubi möödunud hooaja temporündaja Sauli Sinkkonen kogus 2 punkti (-1, rünnak 20%).

Avo Keele juhendatav Läti koondis jätkab EM-i täna, kui kohtub Ostravas kell 17.00 Itaaliaga. Samuti on täna vastamisi Holland ja Portugal (18.30), Saksamaa ja Bulgaaria (20.00) ning Serbia ja Türgi (21.30).

Playoffi tabel. | Allikas: Vikipeedia

Venemaa – Ukraina kokkuvõte:

Poola – Soome kokkuvõte:

scroll to top