fbpx
Close

Tippude paraad: rannavolle avaetapil näeb saalikoondislasi, uusi paare, esiduot ja vanameistreid

Vasakult ülevalt: Mart Tiisaar ja Kusti Nõlvak, Aleksei Povjakel, Kristo Kollo, Liisa Soomets ja Heleene Hollas, Kaarel Kais, Dmitri Korotkov ja Märt Tammearu. | Fotod: Gertrud Alatare/volley.ee

Hooaja esimene rannavolle Eesti karikaetapp toob Rakverre mängima suisa 36 mees- ja 23 naispaari. 21. sajandil pole kohalikel osavõistlustel nii palju osalejaid olnud.

Lisaks kvantiteedile pakub etapp ka rohkelt kvaliteeti. Rakvere etapi võistlejate koosseis on kõvem kui presidendi vastuvõtule kutsutute nimekiri. Eesti rahvusmeeskonna mängijatest on kaasa tegemas Oliver Venno (paariline Olari Venno), Kristo Kollo (Karl Jaani), Märt Tammearu (Siim Tammearu), Markkus Keel (Harri Palmar), Stefan Kaibald (Steven Kabanen) ja Sten Vahtras (Mihkel Varblane).

Turniirile on registreerunud ka meie paremad rannavõrkpallurid eesotsas mullu MK-sarjas kõrgeid kohti noppinud Kusti Nõlvaku ja Mart Tiisaarega, kes naasevad väljakule pooleaastase pausi järel. Nõlvak otsustab turniiril osalemise ilmselt siiski viimasel hetkel, sest on seljavigastuse tõttu pikalt tugevatest treeningutest eemal olnud.

Rakveres näeb esmakordselt Eesti karikasarja etapil kaasa mängimas meie uut järelkasvupaari Dmitri Korotkov (21) ja Timo Lõhmus (19), kes treenivad sarnaselt Nõlvakule ja Tiisaarele Indrek Verro näpunäidete järgi. Huvitav saab kahtlemata olema ka see, kuidas Korotkovi eelmise aasta paarilise Mihkel Tanila mäng hakkab sujuma valitseva Eesti meistri, kogenud Aleksei Povjakeliga, kelle paariline Maksim Petrov loobus mullu tõsisemast spordist.

Uus aasta ja uued tuuled, aga mõned asjad jäävad Eesti võrkpallis ikka samaks. Nii on ka tänavu mängimist jätkamas muhedad vanameistrid, 44-aastane Argo Arak (paariline Helar Jalg) ja 45-aastane Kaarel Kais (Rein Tiisaar).

Medalite eest peaksid olema võimelised mängima Rakveres ka kaks turniiril osalevat Läti paari Arnis Relinš ja Ardis Daniel Bedritis ning Olivers Bulgacs ja Reinis Andersons.

Naiste turniiri favoriidid on valitsevad Eesti meistrid, eelmisest sügisest aastaringselt rannavollele keskenduda otsustanud Liisa Soomets ja Heleene Hollas. Eesti saalikoondislasi seekord mängimas ei näe, sest nemad on samal ajal Tallinnas laagris, küll aga löövad kaasa mitmed endised ja kindlasti ka tulevad koondislased. Muuhulgas näeb Rakveres võistlustules näiteks lõppenud hooajal välismaal võrkpalli mänginud Jade Šadeikot (paariline Katariina Vengerfeldt) ja Liisel Nelist (Inga Parve).

Võistlejate nimekirjaga saab tutvuda siin.

NB! Vabariigi Valitsuse otsusest lähtuvalt ei tohi korraldajad Rakvere turniirile pealtvaatajaid lasta, sest juba osalejate ja kohtunike arv küündib umbes-täpselt lubatud piiri ehk 100-ni (kõik paarid pole samaaegselt väljakutel). Pühapäeval näeb Postimehe vahendusel turniiri otsustavaid mänge alates poolfinaalidest otseülekandes.

Ka tänane “Kuldne geim” keskendus algavale vollehooajale:

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Kommenteeri
scroll to top