TLÜ/Kikas pääses ülikindla võiduga Balti liigas poolfinaali, TÜ/Bigbank viis Riia vastu seeria otsustavasse mängu

Tallinna Ülikool/Kikas. | Foto: Ave Kuusk

Naiste Balti liigas peeti täna Eesti naiskondade osalusel kaks mängu, kui veeranfinaalseeriate korduskohtumistes läksid omavahel vastamisi Tartu Ülikool/Bigbank ja Riia Võrkpallikool/Läti Ülikool ning Tallinna Ülikool/Kikas ja Audentese Spordigümnaasium/Noortekoondis. Poolfinaali purjetas Tallinna Ülikool/Kikas, Tartu Ülikool/Bigbanki saatus selgub homses otsustavas veerandfinaalkohtumises.

Tartu Ülikool/Bigbank – Riia Võrkpallikool/Läti Ülikool 3:0 (25:23, 25:16, 25:19), seeria 1:1.

Nädal tagasi peetud avalahingutes pidi Tartu võõrsil tunnistama lätlaste 3:1 paremust, mis tähendas, et edasipääsuks oli kindlasti vaja võita. Avageimi alguses tartlannade mäng ei sujunud ja lasti külalised ette, kuid kosuti ja vaatuse keskel juhtisid juba eestlannad 15:10. See Läti klubi palju ei heidutanud ja jõuti vaid punkti kaugusele (23:24), kuid servieksimus andis kahepunktilise geimivõidu TÜ/Bigbankile.

Eesti klubi tegi kohe teise geimi alguses vahe sisse, kui haaras 9:2 edu. Ann Starkopfi ässa järel oli seis 14:6 ja tundus, et geimivõit on vaid vormistamise küsimus. Nii ka läks ja Tartu võttis kindla geimivõidu tulemusega 25:14.

Viimaseks jäänud minimatšis sai Tartu küll sisse mitmepunktilise edu, kui lõunanaabrid vähendasid vahe vaid punktiliseks (7:8). Taas said tartlannad mitme punktiga juhtima, kuid Riia jõudis veel 17:17 viigini. Geimi lõpp kuulus siiski Tartu Ülikool/Bigbankile ja Eliise Hollase blokk lõpetas geimi resultaadiga 25:20 ja seega kogu kohtumine neile 3:0, mis tähendab otsustavat kolmandat lahingut.

TÜ/Bigbanki suurimaks veduriks oli Ingrid Kiisk, kelle kontosse kanti 20 punkti (+10), keegi teine kahekohalise punktisummani ei küündinud. Võitjad said serve vastu 36-protsendiliselt, rünnakuid lahendati 35-protsendiliselt, lisaks saadi seitse blokki ja löödi sama palju ässasid.

Lõunanaabrite resultatiivseim oli Kristine Kramena 10 punktiga (+3). Kui lätlannade vastuvõtt oli tartlannadest parem (46%), siis rünnakute lahendamisega jäädi selgelt hätta (26%). Lisa tuli nelja bloki ja kahe ässa näol.

Poolfinaali pääseja selgub seega homme kell 13 Tartus A. Le Coqi spordihoones.

Tallinna Ülikool/Kikas – Audentese Spordigümnaasium/Noortekoondis 3:0 (25:12, 25:15, 25:11), seeria 2:0.

Selles veerandfinaalseeria paaris oli avamängu võitnud TLÜ/Kikas 3:1, mis pani tänavuse karikavõistluste hõbedanaiskonna raskesse seisu. Esimeses minimatšis võõrustajad Noortekoondisele mingit võimalust ei andnud ja geim kindlalt neile 25:12.

Teises geimis jätkati sama hooga ja vaatuse keskosas oli TLÜ edunumbrid 16:10. Vahet mitte ei suudetud hoida, vaid isegi kasvatada ja kindel 25:16 oli kotti pistetud. Kui vaadata puhtalt geimide tulemusi, oli raske näha, et Audentese naised sellest seisust veel välja suudaksid ronida. Ka viimaseks jäänud kolmas geim läks sarnast rada nagu kaks esimest. TLÜ võttis kohe juhtohjad enda kätte ja Audentes tuules püsida ei suutnud. Taas geim kindlalt 25:11 Tallinna Ülikool/Kikasele ja koht nelja parema hulgas oli kindlustatud.

Võitjate tulemuslikem oli Raili Hunt, kes tõi 14 punkti (+12). TLÜ/Kikase vastuvõtt oli 60%, rünnak 50%, lisa tuli kaheksa bloki ja kümne ässa näol.

Audentese resultatiivsemaks kerkis 5 punkti (0) toonud Karlotta Kattai. Külalised said serve vastu 42-protsendiliselt, rünnakuid suudeti realiseerida vaid 22-protsendiliselt, lisaks löödi kolm ässa. Tõe huvides tuleb märkida, et Audentese poolel ei teinud kaasa nende rünnakuliider Eva-Liisa Kuivonen.

Ülejäänud poolfinalistid selgitavad Jonava Aušrine-KKSC ja Jelgava (esimene mäng 3:0) ning Kaunase ASU ja Riia Štradinsi Ülikool/MVS (avakohtumine 3:0).