fbpx
Close

Tõehetk: kas Rikberg toob esimesel peatreeneri-aastal Bigbankile kauaoodatud Eesti meistritiitli?

Alar Rikbergil ja Bigbanki meeskonnal avaneb täna võimalus tuua Eesti meistritiitel seitsmeaastase vahe järel Tartusse. | Foto: Riina Vals/SK Duo

Credit24 Eesti meistrivõistluste finaalseeria Saaremaa Võrkpalliklubi ja Tartu Bigbanki vahel jätkub täna teise mänguga, mis algab Kuressaare spordihoones kell 19.00. Kanal 12’s ja Postimees.ee’s kommenteerivad mängu Karl Rinaldo ja Andrei Ojamets.

Pühapäeval peetud avakohtumises tuli Bigbank esimeses geimis välja 19:22 kaotusseisust ja võitis lõpuks kogu kohtumise 3:0 (25, 14, 16). Võitjatele tõi nii Albert Hurt kui ka Märt Tammearu 14 punkti (efektiivsus vastavalt +7 ja +11). Tartlased lahendasid rünnakuid 57-protsendiliselt, servi vastuvõtul näidati 53-protsendilist õnnestumist, lisa tuliviie bloki ja kuue ässa näol. Saaremaa poolel keegi kahekohalise punktisummani ei jõudnud. Nii Keith Pupart, Hindrek Pulk kui ka Wennder Lopes tõid 7 punkti (kasutegur +6, -2 ja +4). Saarlaste vastuvõtt oli 57%, rünnak 38%, lisaks teeniti kõigest üks blokk ja löödi kaks ässa.

Tänase teise mängu suurim küsimus peitub selles, kas avakohtumise kolmandas geimis hüppeliigese välja väänanud Hindrek Pulk naaseb saarlaste koosseisu või mitte. Asjaosaliste hinnangul on tema sekkumine pigem vähetõenäoline.

Et koroonapausi tõttu tuli Saaremaa ja Tallinna Selveri vahelist poolfinaalseeriat edasi lükata, mängitakse finaal kahe võiduni. Seega, kui eile Kuressaarde sõitnud tartlased peaksid tänase kohtumise võitma, kroonitaks nad seitsmeaastase pausi järel Eesti meistriks.

21. sajandil on tartlased võitnud Eesti meistritiitli kolmel korral. 2006. aastal tüüris Urmas Tali meeskonna meistriks, 2012. aastal suutis sama Rainer Vassiljevi ja 2014. aastal Andrei Ojametsa juhendatav võistkond. Tartut juhendab esimest hooaega 39-aastane Alar Rikberg, kes oli mullu Andrei Ojametsa kõrval teine treener.

Võimalikud algkoosseisud:

Saaremaa VK: sidemängija Filip Despotovski, nurgaründajad Keith Pupart ja Rauno Tamme, temporündajad Wennder Lopes ja Sauli Sinkkonen, diagonaalründaja Markus Uuskari ning liberod Alari Saar ja Johan Vahter.

Tartu Bigbank: sidemängija Kert Toobal, nurgaründajad Albert Hurt ja Märt Tammearu, temporündajad Kevin Soo ja Alex Saaremaa, diagonaalründaja Siim Põlluäär ning libero Rait Rikberg.

scroll to top