fbpx
Close

Tõeline võrkpalliõhtu: meeste Balti liiga playoff algab telemänguga, naistel kavas nii kulla- kui ka pronksimäng

Märt Tammearu ja Kevin Soo Pärnu vastu rünnakul. | Foto: Riina Vals/SK Duo

Sel nädalal peetakse meeste Credit24 Meistriliiga veerandfinaalid ning selguvad järgmisel nädalal Kuressaares toimuval Final Fouril osalejad.

Eesti klubisid on finaalturniiri piletit jahtimas viis: Saaremaa Võrkpalliklubi, Tartu Bigbank, Tallinna Selver, Pärnu Võrkpalliklubi ja TalTech.

Veerandfinaalpaarides kohtuvad põhiturniiri 1. ja 8. koha saanud meeskonnad, 2. ja 7., 3. ja 6. ning 4. ja 5. koha saanud meeskonnad. Mängitakse kahe võiduni.

Täna kell 18.00 alustavad seeriat Leedus Saaremaa ja Gargždai. Kell 19.00 algavas telemängus võõrustab aga Pärnu Võrkpalliklubi Tartu Bigbanki. Samuti peavad täna esimese mängu Jekabpilsi Luši ja Riia Tehnikaülikool, kes kohtuvad kell 19.00. Homme tehakse algust kahe pealinnaklubi ehk Tallinna Tehnikaülikooli ja Tallinna Selveri seeriaga.

Kõik Eestis toimuvad veerandfinaalid on otsepildis nähtavad Postimehes, Pärnu ja Tartu paari mängud ka Kanal 12 ekraanil. Publikut mängudele ei lubata.

Nelja klubi osalusel peetav finaalturniir toimub põhiturniiri võitja Saaremaa kodusaalis 16.-17. aprillil.

Naiste meistriliigas peetakse täna teine finaalmäng, kui Võru Famila võõrustab kell 18.00 TalTech/Tradehouse’i. Matši näeb otsepildis Postimees.ee vahendusel. Avakohtumise võitis TalTech kodus 3:1. Kui finaalseeria peetakse kolme võiduni, siis pronksiseerias võib kõik saada selgeks juba tänase teise mänguga. Selleks peaks Audentese SG/Noortekoondis täna kell 19.00 algavas kohtumises saama Tartu Ülikool/Bigbankist jagu (mängu leiab sport.television.ee lehelt). Avamängu võitis Audentes 3:2.

Meeste Credit24 Balti liiga veerandfinaalid:

Saaremaa Võrkpalliklubi vs Gargždai Amber-Arlanga

Ajakava: 7. aprill kell 18.00 ja 10. aprill kell 17.00, vajadusel 11. aprill kell 17.00

Avamängust näeb otsepildi Amber-Arlanga Facebooki lehel.

Põhiturniiri võitja Saaremaa ja viimase ehk kaheksandana edasi pääsenud Leedu esiklubi senised omavahelised mõõduvõtud on lõppenud Saaremaa 3:1 ja 3:0 võitudega.

Saaremaa peatreener Ioannis Kalmazidis tahab kindlasti jõuda kodusaalis peetavale turniirile ja Eesti meistrivõistluste hõbeda säravama autasu vastu vahetada. “Kõik meie meeskonnas tahavad võita ja paremini mängida ning samuti revanši kaotuse eest. Selline suhtumine on hea sportlase tunnus. Ootame väga, et saaks kodusel finaalturniiril mängida, ent esmalt peame jagu saama veerandfinaalivastasest. See ei saa olema kerge, sest esiteks peame me Leetu reisima ja nad on kodus hästi mänginud. Kindlasti pole see selline meeskond, et me midagi kergelt peaksime saama. Tuleb endal hästi esineda,” kommenteeris juhendaja eesootavat seeriat.

Tallinna Selver vs TalTech

Ajakava: 8. aprill kell 18.00 ja 10. aprill kell 17.00, vajadusel 11. aprill kell 18.00

Kõige keerulisem on veerandfinaalis põhiturniiril seitsmendaks tulnud TalTechi seis. Esiteks on Eesti meistrivõistlustel viiendaks jäänud meeskond pidanud seetõttu pika mängupausi, teiseks tuleb hakkama saama ilma oma põhisidemängija Aleksander Eermata, kes vigastas kätt.

Põhiturniiri teine meeskond Selver on selles paaris favoriit, kuigi põhiturniiri esimeses omavahelises mängus sai TalTech 3:1 võidu. Teise põhiturniiri kohtumise võitis Selver 3:0 ja vaheringi mängus oli samuti 3:0 parem Selver.

Tartu Bigbank vs Pärnu Võrkpalliklubi

Ajakava: 7. aprill kell 19.00 ja 10. aprill kell 17.00, vajadusel 11. aprillil kell 15.00

Põhiturniiril kolmandaks tulnud Tartu ja kuuenda koha teeninud Pärnu on sel hooajal omavahel kohtunud palju. Credit24 Meistriliiga põhiturniiri mõlemas mängus jäi Tartu peale 3:2. Eesti meistrivõistluste vaheringis sai Tartu 3:1 võidu. Eesti meistrivõistluste poolfinaalseerias võttis Tartu kaks esimest mängu vastavalt 3:0 ja 3:1 ning kolmandas andis Pärnu mõlema sidemängija puudumise tõttu loobumisvõidu.

Riia Tehnikaülikool/Jurmala vs Jekabpilsi Luši

Ajakava: 7. aprill kell 19.00 ja 10. aprill kell 17.00, vajadusel 11. aprillil kell 17.00

Läti klubide vastasseisust näeb otsepilti Sportacentrs.comi vahendusel.

Vaata detailset ajakava ja LIVE-SKOORI.

scroll to top