fbpx
Close

Töö kõrvalt Luksemburgi karika võitnud Merlin Hurt: mul on tekkinud siin super mõnus sõpruskond!

Merlin Hurt Luksemburgi karikaga. | Foto: erakogu

26. märtsil peeti Luksemburgis Loterie Nationale nimelise karika finaalkohtumisi, kus eestlanna Merlin Hurt sai Mameri naiskonnaga mõneti üllatuslikult karikavõitu tähistada. Finaalis alistas Mamer tulemusega 3:2 tänavu Challenge Cup eurosarjastki osa võtnud Walferi RSR, kes on aastast 2016 olnud Luksemburgi liiga ja karikavõistluste ainuvalitseja.

Tartu Bigbanki esindava Albert Hurda õde Merlin, kes sarnaselt vennale viljeleb nurgaründaja positsiooni, on Mameri klubis veetmas kolmandat hooaega. Neli aastat tagasi Luksemburgi Rahvusvahelise Kooli õpetaja assistendi töö pärast väikeriiki kolinud Hurt rääkis Võrkpall24-le ausalt, et karikavõit viimaste aastate favoriidi Walferi üle oli suureks üllatuseks – seda enam, et enne karika Final Fouri oli Hurda koduklubi meistrivõistlustel juba poolfinaalis konkurentsist langenud.

“Juhtus selline lahe lugu jah, et võitsime! Viis geimi, tõeline triller… Mitte keegi pole Walferit nende aastate jooksul võitnud, juba sellepärast oli võit mega,” rõõmustas siiani võidulembuses hõljuv Hurt.

“Karikavõiduga sai meie klubi võimaluse ka ise järgmisel hooajal eurosarjast osa võtta. Eks nüüd veidi mõeldakse, kas see võimalus ka ära kasutada,” selgitas 27-aastane Võrust pärit võrkpallur. “Oleks kindlasti hea kogemus, põnev väljakutse ja ka lihtsalt äge spordisündmus.”

“Goldene Überrachsung” ehk “kuldse üllatuse” teksti all jõudis Merlin Hurt ka kohaliku ajalehe “Luxemburger Wort” spordiväljaande esikaanele. | Foto: erakogu

Karikavõistluste kuldmedali sai kaela samuti Mameri nimekirja kuuluv Anu Ennok, kes hiljuti pisipoja emaks sai. Hurt ise oli aga jaanuarikuuni vigastuste küüsis – septembris tekkis hüppeliigesesse väike mõra ja novembris tuli lisaks sellele tegeleda veel vasaku õla sidemete põrutuse ravimisega. “Meil klappis päris hästi selle ajastusega,” naljatles Hurt selle üle, et Ennoki poeg just võrulanna vigastusest tagasituleku ajal sündida otsustas.

Tulevikuplaane teeb Hurt muu eluolu järgi ja kavatseb järgmise hooaja kindlasti taas Luksemburgis elutseda ja mängida, kuid konkreetse tiimi osas on seisud veel lahtised. Kuskile mujale tööinimese hing praegusel hetkel ei ihka.

“Siin on üldiselt vähe mänge, koolivaheaegadel on võimalik reisida. Samas tunnen, et olen võistkonnale mängudel ja treeningutel kasulik. Seega mulle see rütm sobib,” kirjeldas Hurt väikeriigi liigas mängimist. “Mul on siin tekkinud super mõnus sõpruskond ja töökoht on samuti hea, sellepärast meeldiks mulle siia jääda.”

Mameri võrkpalliklubi karikavõidu järel, esireas ka Merlin Hurt (10). | Foto: volleyball.lu

Luksemburgi meistrivõistlustel langes Mamer konkurentsist poolfinaalis, kui kahe võiduni peetavas seerias jäi Hurda koduklubi napilt 1:2 alla GYM Volley naiskonnale. Edasi mängib eestlanna tööandja kolmanda koha nimel, kui vastamisi minnakse Steinfortiga. Pronksiseeria saab alguse 22. aprillil.

scroll to top