Toobal ja Lubin teenisid Poolas muinasjutulise võidu ning aitasid Teppanit

Kert Toobal ja Lubini Cuprum. | Foto: PlusLiga

Eesti koondise kapteni Kert Toobali koduklubi Lubini Cuprum teenis Poola kõrgliigas hooaja neljanda võidu, alistades võõrsil 3:2 (-19, -22, 17, 23, 10) Bydgoszczi Keemiku.

Nagu tulemus reedab, õnnestus Lubinil pöörata selge kaotusseis meeldejäävaks triumfiks. Viimases geimis polnud võitjas seejuures enam mingit kahtlust, väljakuperemehed alistati 15:10.

39-aastane Toobal kuulus Lubini algkoosseisu ja mängis neli esimest geimi. Lisaks tõstetööle kanti tema arvele üks blokipunkt. Otsustavas geimis aitas meeskonna võiduni teine sidemängija Maciej Gorzkiewicz. Võitjate tulemuslikem oli Luke Smith 21 punktiga (+16).

Kehvem nädalavahetus oli Gheorghe Cretu ja Alar Rikbergi koduklubil Rzeszowi Asseco Resovial, kes kaotas võõrsil 0:3 (18, 21, 14) tabeli teisele meeskonnale Varssavi Onicole. Ühtlasi on vaikselt kadumas nende võimalused lõpetada põhiturniir kuue parema hulgas ja pääseda medalimängudele.

Toobali, Rainer Vassiljevi ja Mirko Fasini leivaisa Lubin kindlustas 12. kohta, olles kogunud 11 punkti. Lubini tänavune ainus eesmärk on vältida väljalangemist, seega hetkel liigutakse õigel teel. Bydgoszcz, kes on Renee Teppani koduklubi Belchatowi Skra otsene konkurent esikuuikusse pääsemisel, paikeb 16 punktiga kaheksandal kohal.

Tabeliseis.

Loe ka: Eesti mehed maailma tipus: Venno ja Täht särasid Türgis, Teppan hiilgas Poolas!