fbpx
Close

Toobal näitas pärast üheksakuulist pausi klassi ja Tartu alistas liidrite duellis TalTechi

Kert Toobal. | Foto: Riina Vals/SK Duo

Credit24 Meistriliigas läksid täna vastamisi tabeli kaks esimest meeskonda ehk Tartu Bigbank ja Taltech. Võidu võttis emajõemeeskond tulemusega 3:1 (25:17, 22:25, 25:12, 25:16).

Tartu sõitis Tallinnasse põhimeestest nurgaründaja Albert Hurdata ja temporündaja Kevin Soota, kes mõlemad on hetkel haigusega rivist väljas. Samuti kimbutas haigust ka sidemängijat Ronald Järve, kes täna oli küll võistkonnaga kaasas, kuid mängu ei sekkunud. Ja tegelikult polnudki vaja, sest pärast pikka (mängu)pausi oli Tartu algrivistuses nende raudvara Kert Toobal, kes sai oma ülesannetega suurepäraselt hakkama ja tüüris külalised kindla võiduni. TalTechi eest pidas tänavusel hooajal esimese kohtumise Aleksander Eerma, kes oli hooaja esimese poole laenul just Tartu klubis. Samuti polnud kodumeeskond täies koosseisus, kui koroonaviiruse tõttu jäid mängult eemale nii peatreener Janis Sirelpuu kui ka libero Cris Karlis Lepp.

Avageimis oli seis võrdne kuni seisuni 10:10, seejärel lisas Tartu gaasi ja võttis kindla geimivõidu. Sirelpuu haigestumise tõttu peatreenerirolli täitnud Uku Rummi hoolealused sellest aga end heidutada ei lasknud, võites teise minimatši ja viigistasid mänguseisu 1:1-le. Ilmselt ajas see tartlastel natukene harja punaseks ning kolmas ja neljas geim tulid kindlalt neile ja sellega kindlustati tabelis liidripositsiooni ja nüüd on põhiturniiri võit vaid vormistamise küsimus.

Võitjate tulemuslikemad olid Valentin Kordas ja Martti Juhkami, kes tõid 15 punkti (+9 ja +10), Taavet Leppik lisas 13 punkti (+8). Bigbanki vastuvõtt oli 53%, rünnak 47%. Lisaks löödi suisa 10 ässa (5 Juhkami) ja teeniti 7 punkti blokiga.

TalTechi liidriks kujunes ootuspäraselt Matej Šmidl, kelle kontosse kanti üleplatsimehena 23 punkti (+10), Kevin Saar toetas teda 10 punktiga (-4). Kodumeeskonna mängijad said serve vastu 38-protsendiliselt, rünnakuid lahendati 40-protsendiliselt, lisa tuli viie bloki ja kolme ässa näol.

Turniiritabelis hoiab Tartu Bigbank 28 punktiga esikohta, TalTech on 22 punktiga teine.

Pärast tänast ootab tartlasi ees veel vaid neli võõrsilmängu lätlastega ning kodumängud Pärnu ja Leedu klubi Gargždaiga. Kui mingit suurt üllatust ei peaks juhtuma, siis Credit24 Meistriliiga finaalturniir põhiturniiri võitja ehk eelduste kohaselt Tartu koduplatsil.

Intervjuu Kert Toobali ja Aleksander Eermaga:

scroll to top