fbpx
Close

TOP6 EDETABEL | Kodust võrkpallihooaega on alustanud säravalt mitmed üllatusnimed!

TOP6: (ülevalt vasakult) Aleksandrs Avdejevs, Mihkel Nuut, Märt Tammearu, Renet Vanker, Taavi Nõmmistu, Hindrek Pulk. | Fotod: SK Duo, Gertrud Alatare/Tallinna Selver, Riia Tehnikaülikool

Credit24 Meistriliiga uue hooaja põhiturniirist on esimene neljandik läbi saanud ja aeg esimesteks kokkuvõteteks seega küps. 

Karikamängude tõttu tekkinud pausile läksid võrdselt 12 punktiga vastu Tartu Bigbank, Riia Tehnikaülikool ja ühe mängu rohkem pidanud Saaremaa. Esikolmikust sugugi kaugele pole jäänud ka Tallinna Selver, Rakvere ja Daugavpils, kellel koos vastavalt 11, 9 ja 9 punkti.

Liigatabeli hetkeseisust tulenevalt pääsesid ka individuaalsesse edetabelisse peamiselt need mängijad, kelle meeskond on hooaja alguses edukas olnud. Valikus pole esindatud seetõttu ühtegi mängijat mullustest finaaliklubidest Saaremaast ja Pärnust. Nagu ikka, röövisid põhitähelepanu nurga- ja diagonaalründajad, kuigi äramärkimist väärisid ka teiste positsioonide mängijad. Üllatavalt head on hooaja alguses olnud Eesti võrkpalli rõõmuks just meie oma noored.

Hooaja alguse TOP6 edetabel:

Taavi Nõmmistu (27a, 197 cm, Rakvere VK). Alustame kohe paraja üllatusega! Mullu Tallinna Selveris keskpärase hooaja teinud diagonaalründaja leidis rünnakusoone juba hooajaeelsetes mängudes ja on seni olnud vaieldamatult üks Rakvere edu peamisi arhitekte. Vaatamata meeletule tõstete arvule (157!), püsib Nõmmistu rünnakuprotsent diagonaali kohta kõrge 50 peal. Küllap tänab Nõmmistu hea alguse eest ka Rakvere sidemängijat Ronald Järve, kellega on hea klapp säilinud ühistest Tartu-aegadest.

Aleksandrs Avdejevs (23a, 202 cm, Riia Tehnikaülikool). Mäletatavasti tõi Avo Keel andeka Avdejevsi juba 2015. aastal Pärnu meeskonda, ent tõsine põlvevigastus ei lasknud tal kahe Eestis viibitud hooaja jooksul sisuliselt end näidatagi. Ka eelmisel hooajal, kui tumedapäine mängumees hakkas Riias mänguvormi vaikselt taastama, polnud ta veel midagi erilist. Avdejevsi potentsiaalis pole tegelikult keegi kunagi kahelnud, kuid see, millise hingamisega lätlane uut hooaega alustas, tuli paljudele üllatusena. Lisaks võimsale rünnakule on Avdejevsil oma pikkuse kohta korralik vastuvõtt. Samas, kui Avdejevsile peale vaadata, on selge, et Pärnu-ajale eelnenud füüsilist vormi pole ta tänaseks suutnud veel taastada. Arenguruumi on liiga hetke resultatiivseimal mängijal (4,82 punkti geimi kohta) seega veel küllaga.

Hindrek Pulk (27a, 197 cm, Tartu Bigbank). Pulk on jätkuvalt kohaliku liiga silmapaistvaim mängija, keda vastased valvavad blokis tõsisemalt kui kedagi teist. Ometi leiab kodusaarelt mandrile mängima naasnud diagonaalründaja õiged kohad, kuhu pall rasketel hetkedel suunata. Ja isegi kui Pulk pole hetkel tõstete lahendamisel veel oma parimate päevade taset leidnud (küllap võtab uue ja tundmatu sidemängija Dmitri Šlominiga harjumine lihtsalt aega), siis võrreldes teiste tippklubide diagonaalidega on ta jätkuvalt oluliselt parem ja stabiilsem servija ning blokeerija. 15 serviässaga on ta hetkel suisa kogu liiga ülekaalukalt parim mees.

Renet Vanker (20a, 195 cm, Tallinna Selver). Tänu üllatavalt edukale hooaja algusele võiks Tallinna Selveri meeskonnast siia nimekirja valida kogu põhiseitsmiku, aga et kõik lihtsalt ei mahu, teeme kompromissi. Hea sidemängijata pole teatavasti võimalik võrkpallis suurt midagi ära teha, seega osutub valituks Avo Keele “Unelmate meeskonna” liige Renet Vanker. Just selle noore mängumehe üllatavalt kiire areng on tekitanud teistel noortel eesotsas 17-aastase Timo Lõhmuse ja 15-aastase Marx Aruga võimaluse särada. Võrkpalliringkondades arutatakse juba selle üle, kas Vanker võiks olla Eesti koondises Kert Toobali mantlipärija, kuid sellest on veel vara rääkida. Ühtpidi keeldub Toobal jätkuvalt oma passi vaatamast ja teisalt peab Vanker meeletult tööd tegema, et mängu mitmekülgsemaks ja stabiilsemaks muuta. Ühtlasi on tema kui sidemängija roll ka väljakul meeskonda koos hoida. Ent üllatavalt heale debüüthooajale võib praeguste märkide põhjal tõesti järgneda ka teine silmapaistev aasta.

Märt Tammearu (17a, 195 cm, Tartu Bigbank). Kui üllatuskaotus Selverile kõrvale jätta, on Tartu näidanud hooaja alguses end kõige parema ja stabiilsema Eesti klubina. Stefan Kaibaldi vigastuse tõttu on kohe hooaja alguses rohkesti mänguvastutust teeninud nooruke Tammearu. Piisab ühest lausest, mis tõestab ära, kui hea on veel mullu oma kodulinna Pärnu eest mänginud Tammearu tänavu olnud. Nimelt, nii tema rünnaku- kui vastuvõtuprotsent on identne Tartu teise nurgamehe, kogenud Austraalia koondislase Samuel Walkeriga. Kui Tammearu suudab edust hoolimata pea külmana hoida ja jätkab treeningutel maksimaalselt pingutamist, pole kahtlustki, et ta võib ka hooaja lõppedes liiga säravamate mängijate hulka kuuluda. Nagu noorele mehele omane, on arenguvaru veel igal pool, eriti aga blokis.

Mihkel Nuut (22a, 193 cm, TalTech). Üllatava edetabeli lõpetab Mihkel Nuut, kellest keskmine võrkpallisõber veel aasta aega tagasi ilmselt kuulnudki polnud. Eelmisel hooajal sidemängija Tauno Lipuga hea koostöö leidnud ja end põhikoosseisu mänginud Nuut on hiilanud tänavu Aleksander Eerma kiireid tõsteid lahendades. Olgugi et TalTechi suureks murekohaks on olnud servi vastuvõtt, realiseerib Kilingi-Nõmmelt pärit mängumees tõsteid parema protsendiga (44) kui TalTechi kõik neli nurgameest. Vastupidiselt näiteks Pulgale jätab Nuuda üldmäng veel soovida, parandamisruumi on eelkõige blokis, aga ka servil.

Tabelite sisu: punkte geimi kohta, serviässasid geimi kohta, blokke geimi kohta, punkte kokku, serviässasid kokku, blokke kokku. Allikas: volley.ee
scroll to top