fbpx
Close

Topeltedukas Keel: teatud komplekteeritavuse puhul võiksid võidud ka ilma erilise kokkumänguta tulla

Avo Keel. | Foto: Riina Vals/SK Duo

Pärnu Võrkpalliklubi peatreenerile Avo Keelele oli möödunud nädal topeltedukas, sest lisaks Orissaare jahiseltsi liikmena Saaremaal kätte saadud 182-kilosele seale õnnestus tema hoolealustel võita Eesti karikasarja veerandfinaali avamängus kodus 3:1 Tallinna Selverit.

“Kuna meil võib esineda siin Eestis sigade Aafrika katku, tuleb nüüd teha proovid. Kui kõik proovid on negatiivsed, tehakse seast vorsti või konservi ja jagatakse jahimeeste vahel ära,” kommenteerib Keel oma viimatist metsas korda saadetud saavutust.

Kas võrkpalliväljakul võib Pärnu võitu Selveri üle võrrelda suure sea püüdmisega? “Võrkpalliklubi kaalunumbereid oskan hiljem öelda. Esimesi kokkuvõtteid võib teha, kui avaring saab mängitud,” kostab Keel.

Seni on Keelele tänavusest hooajast enim rõõmu pakkunud just hiljutine võit Selveri üle. “See oli suur tegemine, et Selverist jagu saada. Nüüd on meil vähemalt see variant tagataskus, et pääseme mängima kuldset geimi, kui enne juba veerandfinaali saatust ära ei otsusta. Aga teistest mängudest… TalTechiga oli korralik esitus (3:0 võit), Tartuga pool mängu tipp-topp (2:3 kaotus) ja Saaremaaga pusisime nii palju, nagu jaksasime (0:3 kaotus).”

Läti koondise trio Atvars Ozolinši, Toms Švansi ja Kristaps Platacsi esituste üle Keel väga ei kurda. “Ma arvan, et nad on normaalses vormis praegu. Kristaps võiks natuke lihtsamalt ja vabamalt võtta. Olen kindel, et selle taga seisab tema parem mäng. Püüdleme selle poole, mida ta suvel Läti koondises näitas. Oleme pidurid maha võtnud, aga mingisugune psühholoogiline barjäär teda ikkagi kummitab veel. Loodame, et Kristaps saab sellest teiste mängijate ja minu abiga võitu.”

Aga meeskonna pikaaegne võtmemängija Taavet Leppik? “Taavet on tubli olnud. Ma arvan, et meie füüsiline olukord järjest paraneb ja sellest tulenevalt ka mängukvaliteet. Ilma füüsiseta meie võistkond kindlasti läbi ajada ei saa, sest me pole mingid osavnäpud,” ütleb Keel.

Mängus Selveriga tõi Keel kaptenist sidemängija Martti Keele asemel vahetusest väljakule 19-aastase Richard Voogeli, kes mängu kenasti võidusadamasse tüüris. Millest selline julge käik? “Martti ei teinud tõstetel kõige paremaid otsuseid. Ta jooksutas meie ründajad Selveri blokiga kokku. Richard tuli väljakule ja mul polnud põhjust enam sekkuda. Ühe topeltvahetuse hiljem küll tegin, aga see oli rohkem selleks, et ta hingetõmbepausi saaks,” vastab kogenud treener.

Kõik neli tänavust ametlikku mängu kaotanud Selveri kohta on Keelel oma kindel arvamus. “Räägitakse, et nad on kehvad ja kehvad. Võitu pole nad saanud ja selles mõttes on tegu kindlasti üllatusega. Loen huviga igasuguseid arvamusi. Kõik räägivad nende kokkumängust, aga siin pole ükski klubi seda kokkumängu saanud nii kõvasti veel harjutada. Pealegi võiks teatud komplekteeritavuse puhul ka ilma erilise kokkumänguta need võidud tulla. Selles ei saa seega midagi kinni olla,” usub Keel.

Ent mida arvab Keel Saaremaa võimsast hooaja algusest? “Saaremaal on tabelis 12 punkti ja see on kõige tähtsam. Samas ma ei dramatiseeriks olukorda üle. Neile võib vastu saada küll. Leedukatega polnud neil kerge, samamoodi võinuks Selveriga mäng teisiti minna, kui Selveril olnuks veidi parem ja neil halvem päev. Pealegi ilmub kindlasti kuskilt nurgast üks võistkond, kes neid karistab. Ma ei usu, et nad põhiturniiril kaotuseta jäävad.”

Lõpetuseks avaldab Keel lootust, et ka Pärnu võib tänavu suures mängus kevadeni püsida. “Huvitav on praegu küll, sest väga raske on midagi ennustada. Võtame kasvõi viimase nädalavahetuse: TalTech sai leedukatest jagu ja Tartul oli lihtsalt nii ropult õnne, et leedukad otsustavate punktide mängimisel järjest auti lõid ja võidu käest andsid. Mina küll ei tea sellist taktikat, mille peale vastane auti ründama hakkab.”

Pärnu jätkab hooaega pühapäeval, mil võõrustab just Gargždai Amber-Volley’t. Karikavõistluste kordusmäng Selveriga on kavas 24. oktoobril.

scroll to top