fbpx
Close

Tours Pariisile sõnaõigust ei andnud, Poitiers alistas haaravas kohtumises Chaumonti

Timo Tammemaa ründamas Ardo Kreegi bloki vastu. | Foto: Toursi Facebooki leht

Prantsusmaa kõrgliigas mängisid eile õhtul eestlaste koduklubid omavahel, kui Tours võõrustas Pariisi ja Poitiers võttis vastu Chaumonti.

Timo Tammemaa ja tema tööandja Tours ei andnud koduplatsil 2775 silmapaari ees Ardo Kreegile ja Pariisi Volley’le mingit sõnaõigust, alistades pealinlasesd kuivalt 3:0 (25:20, 25:15, 25:17). Saarlane Tammemaa panustas võitu 7 punkti (+2). Keskblokeerija realiseeris 9 tõstest 5 (56%), lisaks sai ta kirja ühe bloki ja ühe ässa. Tiitlikaitsja parim oli oodatult lätlane Hermans Egleskalns, kes tõi 14 punkti (+8). Pariisi poole pealt keegi kahekohalise punktisummani ei küündinud, kui nende resultatiivseimana tõi Robin Overbeeke 9 punkti (+3). 33-aastane Kreek piirdus 4 punktiga (-1). Tallinast pärit pallur sai 6 tõstet, millest realiseeris 3, lisaks kanti tema kontosse ka üks punktivääriline blokk.

Märksa põnevama lahingu pidasid maha Renee Teppani ja Chizoba koduklubi Poitiers ning Hindrek Pulga leivaisa Chaumont. Raske 3:1 (25:21, 26:24, 22:25, 33:31) võidu teenis Poitiers. Sisuliselt kaks tundi kestnud kohtumises oli võitjate parim ekspärnakas Chizoba, kes tõi 25 punkti (+15). Zouheir El Graoui lisas 20 punkti (+14). Eestlane mänguaega ei teeninud. Chaumonti parim oli Martin Atanasov 25 punktiga (+18). Pulk pidi kohtumist vahetusmeeste pingilt jälgima.

Liigatabelis on tõusnud Tours neljandale kohale, olles kogunud üheksa mänguga 18 punkti, Chaumont ja Pariis on 13 punktiga vastavalt kuuendal ja seitsmendal kohal, Poitiers on 11 punktiga kaheteistkümnes.

Järgmise liigamängu peavad eestlaste koduklubid 29. novembril, kui Poitiers sõidab külla Cannes’le (tabelis 9.), Pariis mängib kodus Martti Juhkami endise tööandja Tourcoinguga (3.) ja Tours kohtub võõrsil Nantes’ga. Päev hiljem ehk 30. novembril on võistlustules Chaumont, kes võtab vastu Narbonne (14.).

Prantsusmaa naiste meistriliigas sai kahe võidu kõrvale seitsmenda kaotuse Eliise Hollase ja Polina Bratuhhina-Pitou leivaisa Terville, kes kaotas 0:3 (23:25, 18:25, 19:25) hetkel kolmandal kohal olevale Cannes’le. Kohtumine kestis mõned minutid üle tunni. Koduplatsil mänginud Terville parimaks kerkis Julia Kavalenka 15 punktiga (+7). Esimeses kahes geimis mänginud Hollas tõi 3 punkti (+1). Temporündaja sai 4 tõstet, neist 2 palli maandusid vastase platsil, lisaks sai ta kirja ka ühe eduka sulustamise. Bratuhhina-Pitou lisas 6 punkti (0). Nurgaründaja realiseeris 23 tõstest 6 (26%), bloki ja serviga lisa ei tulnud.

Paremusjärjestuses asetseb Terville 7 punktiga üheteistkümnendal kohal. Järgmise mängu peab eestlannase koduklubi 30. novembril, kui sõidetakse külla neist kolm kohta kõrgemal olevale Anu Ennoki ja Julija Mõnnakmäe endisele tööandjale Nancyle.

scroll to top