fbpx
Close

Treener 16-aastasest Eesti koondislasest: tema oli juba enne pikaks kasvamist see mängija, kes pärast trenni lõppu saali lööki harjutama jäi

Laos Lukas ja Eva Liisa Kuivonen võtmas omakeskis karikavõistluste mänge kokku. | Foto: Karl Rinaldo

Tüdrukute U18 vanuseklassis krooniti eelmisel nädalavahetusel Tartus toimunud EVF-i karikavõistluste esimeses tugevusgrupis võitjaks Tallinna Spordikool/Selver, kes ei loovutanud vastastele sedapuhku ainsatki geimi.

Laos Lukase ja Sten Esna juhendatavas naiskonnas mängib mitu noort neidu, kes saanud tänavu Audentese SG/Noortekoondise ridades palju mängukogemust ka Balti liigas. Üks neist on pikakasvuline nurgaründaja, eelmisel kevadel juba Eesti naiste koondissegi kutse teeninud Eva Liisa Kuivonen.

“Evast on mul hea rääkida, sest ta hakkas minu treeninggrupis käima juba algklassides,” rääkis Lukas pärast pühapäeval lõppenud turniiri. “Ta on väga tubli, seda ei pea seletamagi. Mis minule tema juures meelde on jäänud, on see, et tema oli juba enne pikaks kasvamist see mängija, kes pärast trenni lõppu kasvõi üksinda saali jäi ja lööki harjutas. Ta on väga kohusetundlik.”

“See võit oli meie jaoks väga tähtis. Eriti seetõttu, kuna paljud meist ei treeni igapäevaselt koos. Lisaks on meid kimbutanud vigastused,” ütles Kuivonen pärast kullamängus Tartu Olerex/Veski Mati alistamist.

16-aastane Kuivonen lööb tänavu kaasa suisa neljas võistlusklassis: tüdrukute B-klass, tüdrukute A-klass, naiste meistriliiga ja naiste Balti liiga. Kas tervis peab ikka vastu sellisele koormusele? “Tahaks vastata jah, aga paraku nii pole,” tunnistas hea rünnaku poolest tuntud neiu.

Kuivonen loodab oma eeskujude Anu Ennoki ja Nette Peidi jälgedes pärast keskkooli lõpetamist Soome mängima pääseda.

Intervjuu Laos Lukasega:

Intervjuu Eva Liisa Kuivoneniga:

scroll to top